کدخبر : 113206
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

مسئولان استان فارس با بوروکراسی مانع فعالیت خیران نشوند

جنوب پرس: استاندار فارس گفت: مسئولان نباید با بروکراسی‌ها اداری در کار خیران سنگ‌اندازی کنند.

 
اسماعیل تبادار

به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، اسماعیل تبادار بعدازظهر امروز در حاشیه دیدار با اعضا مجمع خیرین تامین سلامت فارس اظهارداشت: با توجه به اینکه استان فارس در زیرساخت‌های خدماتی و ریلی جاده‌ای با مشکل مواجه است تلاش داریم با حمایت مسئولان این نقیصه را در استان برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش خیرین تامین سلامت فارس به این معنا است که این اعضا جمع شدند تا تفکر مرحوم نمازی را در جامعه نهادینه کنند افزود: از امروز تلاش دارم برای توسعه و ارائه خدمات بیشتر مجمع خیرین تامین سلامت استان به کشور حمایت‌های خود را به خیرین توسعه دهیم.

نماینده دولت در استان فارس با بیان اینکه مسئولان نباید با بروکراسی‌ها اداری  در کار خیران سنگ‌اندازی کنند، گفت: چندی پیش یکی از شهرداران شیراز برای بیمارستان خیریه‌ای در شیراز مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان عوارض تعیین کرد که با این شهردار برخورد شده است.

استاندار فارس با اشاره به اینکه بیشترین مراجعات مردمی به استانداری فارس از سوی مراجعه‌کنندگان درخواست شغل است، افزود: امروزه بزرگترین چالش استان فارس موضوع اشتغال است زیرا گزارش شده ۷۰ درصد درخواست‌های مردمی بحث اشتغال است.

علی اکبر رامجردی مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس گفت: خیرین سلامت استان فارس در ۱۵ سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان به حوزه بهداشت و سلامت کمک کرده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۶ ساله مجمع خیرین سلامت استان فارس به موضوع راه‌اندازی تخت درمانی اشاره کرد و گفت: امروزه با حمایت خیرین توانسته‌ایم در استان فارس ۳۱۰۰ تخت بیمارستانی را در فارس راه‌اندازی کنیم.

رامجردی افزود: علاوه بر ساخت بیمارستان که مهمترین خدمات این نهاد محسوب می‌شود، ۵۴ پایگاه اورژانس و ۱۹ اقامتگاه همراه بیمار در فارس ساخته شده است.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ هزار نفر شب همراه بیمار از امکانات اقامتگاه‌های ایجاد شده برای همراهان استفاده کرده‌اند، افزود: بیش از ۱۲۰ مرکز بهداشتی و درمانی نیز در این مدت ساخته شده است که ۱۵ عدد از آنها در شیراز و مابقی در دیگر نقاط استان قرار دارد.

رامجردی اهداء تجهیزات پزشکی  و ۱۰۰ قطعه زمین، از دیگر خدمات ارائه شده توسط خیرین عنوان و بیان کرد: صندوق حمایت از بیماران یکی دیگر از اقدامات خوب خیرین بوده که این صندوق سالانه ۱۰ هزار مورد کمک رسانی به بیماران با رقمی برابر با ۳ میلیارد تومان در سال انجام داده است.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد