کدخبر : 113187
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

افزایش آمادگی برای مخاطرات زیست محیطی در استان بوشهر ضروری است

جنوب پرس: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: افزایش آمادگی برای مخاطرات زیست محیطی در استان بوشهر ضروری است.

حسین دلشب 

به گزارش جنوب پرس ،  حسین دلشب ظهر دوشنبه در حاشیه کارگروه مخاطرات زیست محیطی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرایط خاصی است و به علت وضعیتی که دارد باید توجه خاصی به آن صورت گیرد.

وی همجواری با دریا را یکی از شرایط خاص استان بوشهر عنوان کرد و ادامه داد: استقرار صنایع بزرگ از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، خطوط لوله، پایانه های نفتی باعث شده تا استان بوشهر دارای شرایط خاصی باشد.

دلشب اضافه کرد: مجاورت استان با دریا می تواند در صورت بروز حوادث طبیعی مانند زلزله یا سیل برای این صنایع و واحدهای مستقر در استان، خسارتهای جبران ناپذیری را به خصوص به مناطق مسکونی و مجاور این نوع صنایع وارد کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: بروز حوادث بزرگی مانند زلزله های مهیب می تواند منجر به پیامدهای تلخی در این استان شود.

وی بیان کرد: از این رو همه دفاتر تخصصی در اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر برای کاهش مخاطرات در اثر بروز حوادث طبیعی آمادگی لازم را دارا می باشند.

دلشب افزود: با توجه به اینکه اداره کل حفاظت محیط زیست استان رییس کارگروه مخاطرات زیست محیطی شورای هماهنگی مدیریت بحران است لذا این اداره کل طی نامه ای با توجه به حادثه اخیر غرب کشور و حوادث احتمالی پیش رو در زمستان اهم از طوفان و سیل باید نسبت به شناسایی مناطقی که در اثر حوادث طبیعی دارای مخاطرات زیست بالایی هستند، اقدام شود.

وی گفت: طی نامه‌ای به فرمانداری‌ها و واحدهای بزرگ صنعتی اعلام کردیم تا آمادگی لازم برای مدیریت و کاهش اثر مخاطرات محیطی در قبل و حین حادثه داشته باشند.

منبع:مهر

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد