کدخبر : 113183
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

ضرورت برگزاری نماز جماعت اول وقت در مساجد دشتی

جنوب پرس: سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی بر ضرورت توجه روحانیون به برگزاری نماز جماعت اول وقت در مساجد دشتی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام سعید توکلیان تبلیغات اسلامی شهرستان دشتیبه گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام سعید توکلیان ظهر دوشنبه در جلسه برنامه ریزی بزرگداشت ارتحال نبی اکرم (ص)،امام حسن مجتبی و همچنین زیارت از راه دور پیامبر اکرم (ص) که در محل دفتر امام جمعه شهر خورموج برگزار شد اظهار داشت: وظیفه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی هماهنگی و برنامه ریزی برنامه های مذهبی در سطح استان و رصد نقاط قوت و ضعف برنامه های اجراء شده است و به همین منظور اعضای ستاد در خصوص برنامه های پیشنهادی در این ایام به بیان نقطه نظرات خودمی پردازند.

وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی صورت گرفته با شوراهای هیئات مذهبی در سطح شهر خورموج حرکت کاروان های عزاداری و سوگواری در روزهای ۲۸ صفر از میدان شهید مهدوی تا مصلی نماز جمعه برگزار می شود.

توکلیان افزود: دشمنان اسلام با کمال وقاحت به ساحت نورانی پیامبر رحمت توهین می کنند که قطعا حضور گسترده در برنامه های این ایام پاسخی به توطئه دشمنان در تقدس زدائی به شخصیت پیامبر عظیم الشان اسلام خواهد بود.

توکلیان با اشاره به حضور روحانیون تأکید کرد: حضور فعال و هماهنگ هیئات مذهبی و استفاده از روحانیون اعزامی در مجالس و محافل عزاداری برای معرفی و بیان نقل صحیح واقعه عاشورا از مهمترین راه های کاهش خرافه در آسیب های عزاداری ایام محرم است.

رئیس تبلیغات اسلامی دشتی ادامه داد: صبر پیشگی، حوصله، سعه صدر و تذکر محترمانه (تذکر لسانی) در مواجه شدن با آسیب ها، الگوسازی و ارائه نمونه های شایسته عزاداری در شهرستان با معرفی هیئات عزادار محوری و برتر، توجه شایسته به نماز جماعت در اول وقت مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد