کدخبر : 113005
یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی در کشور توسعه یابد

جنوب پرس: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی در کشور توسعه یابد.

بوشهر 

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با اعضای پایگاه بسیج ذوالفقار پتروشیمی مبین عسلویه اظهار داشت: شرایط کنونی جهان، شرایطی بسیار ویژه و حساس است و نظام جمهوری اسلامی ایران باید در دو بُعد اقتصاد مقاومتی و حوزه فرهنگ تلاشی جدی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، شاخص اقتصاد مقاومتی و توانمندی در این حوزه را خودکفایی، تولیدات دانش بنیان و شکستن تهاجم اقتصادی دشمنان عنوان کرد و افزود: برای رسیدن به این معنا به دانش لازم و کافی نیاز داریم به همین خاطر باید در عرصه علم، دانش و فناوری به خودکفایی، تولید و مرجعیت دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به زیرساخت های حوزه های صنعتی گفت: در عرصه فضاسازی زیرساختی باید به شدت تلاش کنیم و زیرساخت های اقتصاد مقاومتی را در حوزه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری مدیریت کنیم.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در عرصه اقتصاد مقاومتی باید جهادی عمل کرد، تأکید کرد: در عرصه نفت، گاز و پتروشیمی در حوزه دانش و فنآوری، تولید سخت افزارهای مورد نیاز، تولید انرژی هیدروکربنی، صنایع پایین دستی، مدیریت بازرگانی و رسیدن به مرجعیت باید جهادی عمل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جهاد، تلاش در مقابل تهاجم دشمن است، اظهار داشت: باید در کنار جهاد در حوزه صنعت، جهاد انقلابی و دینی نیز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جهان استکبار ۴۰ سال است که با تهاجمات مختلف نرم و سخت در پی ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران و خارج کردن آن از مسیر خود است، افزود: شما بسیجیان در جهت حفظ آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی ایران و مقابله با تهاجم نرم دشمنان، وظیفه سنگینی بر دوش دارید.

آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: بسیج در هر بخش، خط مقدم دفاع مقدس فرهنگی هم در حوزه مقاومت صنعتی و اقتصادی و هم در حوزه مقاومت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر همچنین بیان داشت: در عرصه حفظ انقلاب اسلامی ایران و حفظ ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی ایران و حوزه فرهنگ، علاوه بر پرسنل، خانواده های آنها نیز تحت پوشش قرار گیرند.

وی با بیان اینکه محیط کار باید اسلامی باشد، اظهار داشت: اخلاق و مدیریت در محیط کار باید اسلامی باشد، فرهنگ عطوفت و مهربانی حاکم باشد و آرمان ها و ارزش های انقلاب حفظ شود.

منبع:مهر

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد