کدخبر : 112960
یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت
هاشمی تختی رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان:

مصوبه انتزاع ۵روستای پارسیان هزمزگان و الحاق به استان فارس باید لغو شود/مردم آرامش می خواهند

جنوب پرس: رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس لغو مصوبه انتزاع ۵ روستای شهرستان پارسیان و الحاق آن به استان فارس را خواستار شد.
2626416

به گزارش جنوب پرس ، حسین هاشمی تختی  در مورد آخرین وضعیت مصوبه انتزاع پنج روستای شهرستان پارسیان و زمزمه های اجرایی شدن آن بیان داشت: مصوبه انتزاع ۵ روستای شهرستان پارسیان هنوز لغو نشده است. مصوبه ای که شورای عالی امنیت ملی بعد از تصویب جهت اجرا به دولت ابلاغ کرد، اما با پیگیری های مسئولان استانی مصوبه فعلا مسکوت مانده است.

وی با بیان اینکه بعد از اعتراضات مردمی دولت و شورای عالی امنیت با مسکوت ماندن مصوبه موافقت کردند، عنوان کرد: این مصوبه استخوان در گلو است. توصیه ما به دولت و شورای عالی امنیت ابطال است تا مردم دغدغه جدایی را نداشته باشند.

هاشمی تختی با اشاره به این نکته که به نظر بنده تصمیم خوبی نبود و وحدت ملی و انسجام را خدشه دار کرد، افزود: این مصوبه دل نگرانی و دغدغه مردم را افزایش داد برای رسیدن به آرامش باید مصوبه لغو شود. آغوش استان هرمزگان برای سرمایه گذاران تمامی استانها باز است همانگونه که در گذشته ثابت کرده است هرمزگان هیچگاه به دنبال تنش نبوده است.

آمادگی مجلس برای حل و فصل مشکلات قوانین سرمایه گذاری

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس در مورد نقش نمایندگان در حمایت از سیاست های دولت در سرمایه گذاری و کاهش فرآیند صدور مجوزهای سرمایه گذاری اظهارداشت: در بحث قوانین و تجارت برای جذب سرمایه گذاران مشلی نداریم و کسی گله ای نداشته است و اگر گله ای هم باشد مجلس این امادگی را دارد تا مشکلات را حل و فصل کند.

نماینده مردم حوزه انتخابیه بندرعباس ابرازداشت: جذب سرمایه گذاران در حوزه اختیارات استاندار و مدیران دستگاهها است، در زمانی که استاندار بودم فضای کسب و کار مناسبی برای سرمایه گذاران فراهم شد اما عمر مسئولیتی ما کفاف نداد که موضوع کاملا اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه تکلیف سرمایه گذار باید مشخص شود، بیان داشت: بسیاری از سرمایه گذاران در فرآیند بروکراسی های اداری معطل هستند و خسته شده اند. ادامه اینگونه فرآیندها سرمایه گذار را دل زده می کند. سرمایه گذاران نباید در تنگناها و بروکراسی های اداری سرگردان بمانند.

بر اساس این گزارش مهر ، هاشمی تختی تاکید کرد: مدیران استانی مجوزها را در کمتر از ۱۵ روز تعیین و تکلیف کنند. بیش از این زمان فقط فرصت سوزی می کنیم و نباید توقع داشته باشیم با روشهای قدیمی و تفکرات گذشته باز هم می شود امیدوار به حضور سرمایه گذاران در استان بود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما