کدخبر : 112817
یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

بارش نخستین قطرات باران پاییزی در ایذه/توقف حرکت تند موتورهای کولر در پی ورود هوای سرد به منطقه

جنوب پرس: با وجود ورود سامانه کم‌فشار ابری به ایذه، شامگاه شنبه بارش چند دقیقه ای و پراکنده در سطح شهرستان نخستین ریزش قطرات باران را پس از 51 روز از گذشت فصل پاییز به ثبت رساند.

به گزارش جنوب پرس ، با وجود ورود سامانه کم فشار ابری به ایذه، شامگاه شنبه بارش چند دقیقه‌ای و پراکنده در سطح شهرستان نخستین ریزش قطرات باران را پس از ۵۱ روز از گذشت فصل پاییز به ثبت رساند.

با توجه به این عدم بارش‌ها تاکنون کشاورزان شهرستان شخم‌زنی و کشت محصول خود را انجام نداده‌اند و در انتظار ریزش رحمت الهی به صورت پرفشار و موثر هستند تا علاوه به پایان مقطعی خشکسالی و کم‌بارشی به رونق محصول و زمین‌های کشاورزی خود امیدوار باشند.

شهرستان ایذه در جایگاه برتر کشت محصولات پاییزه مانند گندم و جو در استان خوزستان و کشور قرار دارد.

با توجه به ورود این سامانه ابری، بارش‌های نه چندان قابل ملاحظه باعث شد تا مردم این منطقه به روزها و هفته‌های آینده امیدوار باشند تا در این شهرستان که در سال‌های نه چندان دور در فصل زمستان بارش‌هایی در حد برخی از شهرهای شمالی را در خود می‌دید دوباره رنگ باران خودنمایی کند.

بارندگی در برخی از مناطق مرتفع شهرستان به ویژه در دهدز از عصر شنبه گزارش شد و با ورود این سامانه؛ هوای سرد باعث پایان دادن به حرکت فن کولرهای روشن شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما