کدخبر : 112724
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد:

عملیات گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز می‌شود

جنوب پرس: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با تعیین برنده مناقصه گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس این پروژه در آستانه شروع مرحله اجرایی قرار گرفت.
عملیات گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز می‌شود

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد محمد آشفته آج‌بیشه با اعلام این خبر اظهار داشت: هزینه اجرای این پروژه افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال است که در مدت زمانی کمتر از یک سال انجام می‌شود.

وی بیان کرد: اجرای این پروژه که مشتمل بر سه هزار و ۳۱۲ متر خط انتقال گاز ۲۰ اینچ، احداث خط تغذیه گاز ۳۰ و ۳۶ اینچ به طول سه هزار و ۴۹۲ متر بر عهده پیمانکار برنده مناقصه است که علاوه بر آن محوطه‌سازی، احداث ایستگاه تقلیل فشار گاز به ظرفیت ۲۰۰ هزار متر مکعب بر ساعت، تهیه و نصب ایستگاه اندازه‌گیری در زمره سایر عملیاتی است که بر پایه این پیمان به اجرا درمی‌آید.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد خاطرنشان کرد: خط لوله تغذیه گاز از خط لوله خروجی تقلیل فشار منطقه شروع و با فشار طراحی ۲۵۰ پوند بر اینچ مربع در درون سایت منطقه پایان می‌یابد.

وی تصریح کرد: گاز مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی لامرد شامل خط ۲۰ اینچ منشعب از خط ۵۶ اینچ سراسری هشتم تامین می‌شود.

آشفته همچنین گفت: در راستای تعهداتی که در قبال صنایع مستقر در این منطقه داریم کلیه اقدامات لازم برای تامین خوراک مورد نیاز آنها به اجرا در آمده است و امیدواریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط در این زمینه تسریع شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: استفاده از منابع گازی در پارس جنوبی، توسعه صنایع اصلی کشور، جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، ارتقای سطح فناوری بومی، اجرای سیاست‌های توسعه‌ای منطقه‌ای و اشتغالزایی در زمره اهداف استقرار منطقه ویژه اقتصادی لامرد از زیر مجموعه‌های سازمان ایمیدرو عنوان شده است.
منبع: تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما