کدخبر : 112606
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

حیدری: امیدوارم هاکی به جایگاه اصلی خود برگردد/تا ۵ سال آینده زیرساخت‌های ورزش متحول می‌شوند

جنوب پرس: مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به جایگاه نامناسب هاکی در کشور، گفت: امیدوارم با برنامه‌ریزی هیات، این رشته به جایگاه اصلی خود برگردد.

 

 

به گزارش جنوب پرس ، افشین حیدری در مجمع انتخاب رییس هیات هاکی استان که امروز (شنبه) در محل اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم سالم خجسته که در گذشته ریاست این هیات را برعهده داشت، اظهارکرد: پیگیری‌ها و تلاش مجدانه خانم خجسته، ما را به آینده هیات هاکی استان امیدوار کرده است. اولین ضربه هاکی از استان خوزستان زده شد ولی اکنون جایگاه استان در کشور خوب نیست و امیدوارم با برنامه‌ریزی هیات و رییس آن، این رشته به جایگاه اصلی خود برگردد.

وی بیان کرد: ما در هدف‌گذاری که برای رشته‌های ورزشی داشتیم در تلاش هستیم که برخی رشته‌ها را ساماندهی کنیم که هاکی نیز یکی از این رشته‌ها است و باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشیم، ضمن این‌که مجموعه اداره‌کل ورزش استان نیز در کنار این هیات است تا به جایگاه خود برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: ما در نه ماه گذشته خیلی از مشکلات ورزش استان را شناسایی کردیم و هدفگذاری خوبی برای رقابت‌هایی از جمله آسیایی جاکارتا و پارالمپیک توکیو انجام دادیم. همچنین در صدد هستیم که کتاب برنامه پنج ساله ورزش استان را تا ۲۰۲۲ تنظیم کنیم. بر اساس این کتاب هر کسی در هر جای استان می‌تواند ورزش خوزستان را رصد کند و ببیند که تا چه اندازه نسبت به برنامه تنظیم شده پیش یا از آن عقب است. این اتفاقی است که برای اولین بار افتاده است.

وی بیان کرد: کار آمایش نیز در شهرستان‌ها انجام شده است و بر اساس آن در شهرستان‌ها با توجه به استعداد، ظرفیت و پتانسیل موجود برنامه‌ریزی کردیم و در تلاش هستیم که طی پنج سال آینده تحولی جدی در زیرساخت‌های استان اتفاق بیافتد.

حیدری افزود: طی جلسه‌ای که با وزیر ورزش داشتم، اعلام کرد که برای خوزستان بسیار برنامه و دغدغه دارم. و همچنین اعلام آمادگی کرد که به خوزستان کمک کند تا پروژه‌های نیمه‌تمام استان و پس از آن پروژه‌های جدیدی همچون خانه‌های کشتی و وزنه‌برداری و خیلی از مجموعه‌های دیگر مانند استادیوم ورزشی کارون، سالن ۴۵۰۰ نفری اهواز و همچنین سالن دو و میدانی خوزستان اجرایی شوند.

وی بیان کرد: در خصوص تقویت هیات ورزشی نیز باید بگویم هر هیاتی که برنامه و هدف مشخص داشته باشد، از آن حمایت می‌کنیم. اولین مدرسه تخصصی قایقرانی و گلف را در استان خوزستان خواهیم. ما برای تمام شهرستان‌ها برنامه داریم و تلاش‌مان این است که بیش از هفت استخر را تا تیرماه به بهره‌برداری یا پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد برسانیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که زیرساخت‌های لازم را برای توسعه ورزش استان فراهم کنیم. به زودی نیز چند پروژه با حضور وزیر ورزش افتتاح خواهد شد. همچنین برای اولین بار است که در شش ماهه دوم سال جاری برای ۶۴ میزبانی با هیات‌های ورزشی تفاهم‌نامه بسته‌ایم که این موضوع نیز خروجی بسیار خوبی برای استان خواهد داشت.

وی افزود: همچنین با دانشگاه تفاهم‌نام منعقد کردیم تا هم از فضای ورزشی دانشگاه برای قهرمانان و ورزشکاران استفاده کنیم و هم این‌که رقابت‌های جام‌جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۸ را در دانشگاه میزبانی کنیم. همچنین قرار است جام‌جهانی تختی در ماهشهر برگزار شود.

حیدری گفت: یک میزبانی جام‌جهانی، هفت بین‌المللی و ۵۴ کشوری را در پیش خواهیم داشت. همچنین در شش ماهه اول سال ۹۶ نسبت به شش ماهه دوم سال ۹۵، ۳۵ درصد در سقف مدال‌آوری رشد داشته‌ایم.

منبع:ایسنا

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد