کدخبر : 112144
پنج شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

راه اندازی نخستین کارگاه تخصصی «فرهنگ و هنر در آموزش و پرورش»

جنوب پرس: دبیر هنر آموزشگاه رشد و ایده پرداز کارگاه تخصصی فرهنگ و هنر در آموزش و پرورش کشور گفت: برای نخستین بار کارگاه تخصصی فرهنگ و هنر با رویکرد محیط زیست و الهام گیری از معماری سنتی شیراز در آموزشگاه رشد شیراز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش جنوب پرس، فریدون امیری در حاشیه بهره‌برداری از این کارگاه در شیراز با اشاره به اینکه درس فرهنگ و هنر کاملاً کارگاهی و عملی است، افزود: برای ارتقای سطح فرهنگ و هنر دانش آموزان بر آن شدیم که فضای دل‌نشین و زیبای هنری در قالب کارگاه تخصصی فرهنگ و هنر با رویکرد زیست‌محیطی و با تأکید برمعماری سنتی در شیراز راه‌اندازی شود.

وی خاطرنشان کرد: کارگاه تخصصی فرهنگ و هنر با اعتباری افزون بر ۳۵ میلیون تومان در طی ۶ ماه احداث و در اختیار دانش آموزان آموزشگاه رشد قرارگرفته است.

دبیر هنر آموزشگاه رشد شیراز تصریح کرد: بیش از یک هزار دانش‌آموز این آموزشگاه براساس برنامه زمان‌بندی‌شده در طول هفته می‌توانند از کارگاه هنری استفاده کنند.

امیری بیان داشت: خوشنویسی، طراحی، صنایع‌دستی، هنرهای آوایی و دیگر بخش‌های هنری به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

وی اضافه کرد: با تعامل و استقبال خوبی که از سوی متولیان هنری به‌ویژه آموزش‌وپرورش، اداره کل نوسازی مدارس و محیط‌زیست از احداث چنین کارگاهی داشتند، می‌توانیم آن را در دیگر شهرستان‌های فارس به بهره‌برداری برسانیم.
منبع: فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما