کدخبر : 112117
پنج شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

۳۲ هزار نفر شب در موکب احمدبن‌موسی(ع) اسکان یافتند

جنوب پرس: مدیر اجرایی موکب احمدبن‌موسی(ع) از افزایش ظرفیت اسکان زائران این موکب در کربلای معلی خبر داد و گفت: مساحت این موکب اکنون از ۱۰ هزار مترمربع به بیش از ۱۲ هزار مترمربع افزایش یافته است.
موکب احمد بن موسی

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی موکب احمدبن‌موسی(ع) مسعود راستی به ارائه آخرین وضعیت فعالیت موکب احمدبن موسی(ع) در کربلای معلی پرداخت و اظهار داشت: احداث موکب احمدبن‌موسی(ع) از تاریخ ۱۹ مهرماه با حضور ۴۳ نفر از اعضای کمیته تأسیسات در کربلای معلی آغاز شد و از تاریخ ۷ آبان‌ماه با توجه به استقبال گسترده زائران شروع به پذیرش کرد.

وی زمان آغاز به کار رسمی موکب احمدبن موسی(ع) در کربلای معلی را ۹ آبان‌ماه اعلام کرد و گفت: تمام امکانات رفاهی اعم از جای اسکان، سرویس‌های بهداشتی، حمام، دستگاه‌های لباسشویی، درمانگاه، خیاطی، پیرایشگاه در بخش مردان و غیره در موکب احمدبن موسی(ع) برای زائران اربعین در نظر گرفته شده است.

راستی با بیان اینکه از موکب احمدبن موسی(ع) استقبال گسترده‌ای شده است، گفت: هر لحظه کربلا شلوغ‌تر می‌شود و درخواست اسکان از سوی زائران نیز بیشتر می‌شود لذا ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم تمام زائران مراجعه کننده را اسکان دهیم و در این راستا یک خیمه گاه دیگر شب گذشته به مجموعه موکب احمدبن موسی(ع) اضافه شده است و مساحت موکب از ۱۰ هزار متر مربع به بیش از ۱۲ هزار متر مربع رسیده است.

مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) با یادآوری اینکه سال گذشته ۸۱ هزار و ۶۰۰ نفر شب در موکب احمدبن موسی(ع) اسکان یافتند، گفت:امسال تاکنون ۳۲ هزار نفر شب در این موکب اسکان یافته‌اند که تا پایان مدت این مراسم بیشتر از این‌ها می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تمام تلاش ما بر این است که شرمنده زائران نشویم، گفت: در این راستا با سازمان‌های مختلفی اعم از حج و زیارت و عتبات عالیات صحبت کردیم تا یکسری چادرهای مسافرتی را به ما بدهند که بتوانیم در مکان‌های خالی چادرها را برپا کنیم.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد