کدخبر : 109587
پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

پیاده‌روی اربعین حسینی باشکوه‌تر از سال قبل برگزار شود

فرماندار شهرستان جم گفت: مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در پرورش شخصیت و منش افراد تاثیرات گسترده ای دارد و فرد را به خودشناسی و خودسازی می رساند.

به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان جم، فتح الله نوروزی پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی اظهار داشت: در دهه اول محرم برنامه‌های عزاداری خیلی خوبی در سطح شهرستان جم برگزار شد و حضور پر شور جوانان و نوجوانان در این برنامه‌ها نشان‌دهنده برنامه‌ریزی دقیق هیئات مذهبی شهرستان برای برگزاری این برنامه‌ها و مراسمات بوده است.

فرماندار شهرستان جم با بیان این که با برنامه‌ریزی دقیق می‌توان اربعین نیز مراسمات خوبی در سطح این شهرستان برگزار کرد، افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با ستاد اربعین شهرستان جم تعاملات بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به این که هر ساله باید مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی باشکوه‌تر از سال قبل برگزار شود و آشنایی با فرهنگ عاشورا از برکات آن است، یادآور شد: مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در پرورش شخصیت و منش افراد تاثیرات گسترده ای دارد و فرد را به خودشناسی و خودسازی می رساند.

رئیس ستاد هماهنگی اربعین حسینی شهرستان جم اظهارکرد: اربعین درس حقیقت و شهادت در مقابل طوفان تبلیغات دشمنان را به مسلمانان جهان یادآوری می کند تا قیام امام حسین(ع) را زنده نگه داشته شود.

نوروزی با بیان این که تعدادی اتوبوس با همکاری شرکت های منطقه جهت اعزام زایرین شهرستان جم به مرزهای عراق فراهم شود تاکید کرد: زایرین حرم اباعبدالله الحسین(ع) با آسایش خاطر بیشتری به این سفر معنوی اعزام شوند.

فرماندار جم تصریح کرد:  کلاس‌های آموزشی برای زایرین اربعین حسینی تشکیل گردد تا زایرین با بایدها و نبایدهای این مراسم بزرگ مذهبی آشنا شوند.

وی با بیان این که موقوفه زایرحسین ریزی از شهرستان جم ظرفیت بزرگی است که در اختیار اداره کل اوقاف و امور خیریه است افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر همکاری لازم با ستاد اربعین شهرستان جم داشته باشد و از ظرفیت موقوفه ریزی در اختیار ستاد اربعین جم قرار دهد.

فتح الله نوروزی عنوان کرد: اداره کل اوقاف استان ، شرکت‌های نفت و گاز مستقر در منطقه و سازمان‌های حمایتی کمک‌های خود را برای ارسال به موکب‌های مسیر پیاده روی زایرین اربعین حسینی داشته باشند.

نوروزی گفت: چند سالی است که مراسم پیاده روی روز اربعین در روستای بهارستان که یکی از بزرگترین روستاهای استان بوشهر است برگزار می شود و کار بسیار زیبایی است تا افرادی که توفیق حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی را در کشور عراق پیدا نکردند، این امر در شهرستان فراهم شود.

 

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما