کدخبر : 109306
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت
مهندس افشانی معاون عمرانی وزیر کشور:

شهرداري ها به سمت اداره شهر با مشاركت شهروندان و بهره گيري از منابع مردمي حركت نمايند

جنوب پرس: معاون عمران و توسعه امور شهري و روستائي وزير كشور با اشاره به محدوديتهاي مالي دولت براي كمك به شهرداري ها گفت: شهرداري ها بايد با اتكا به مشاركت شهروندان و با بهره گيري از منابع مردمي شهر را اداره و پروژه هاي شهري را اجرا نمايند.
مهندس سید محمد علی افشانی افشانی معاون عمرانی توسعه امور شهری و روستایی دهیاری ها وزیر کشور

به گزارش جنوب پرس ، سيد محمدعلي افشاني كه عصر دوشنبه ۲۴ مهر در ديدار حسن بهرام نيا نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي و روساي شوراها و شهرداران اين حوزه انتخابيه سخن مي گفت، افزود: اداره مطلوب شهر و شهرداري با نگاه دولتي و با اتكا به كمك هاي دولتي ممكن نيست و در عمل مشكلات شهرداري را حل نمي كند و ضروريست كه ديدگاه شهرداران و اعضاي شوراها در اين خصوص تغيير نمايد.

وي با بيان اينكه كمك هاي دولت به شهرداري ها حكم مسكّن را دارد و اتکا به اعتبارات دولتی پاسخگوی اجرای پروژه ها نیست، تصريح كرد: شورا و شهرداري بايد با مشاركت مردم شهر را اداره نمايند.

افشاني تاکید کرد: شهرداری ها و شوراها باید مزیتهای شهر خود را شناسايي و در خصوص آنها با هدف جذب سرمايه و گردشگر، اطلاع رساني مناسب انجام دهند.

وي، وجود جاذبه هاي گردشگري، طبيعي و تاريخي را از ويژگي هاي منحصربفرد مناطق مختلف ايران براي كسب درآمد و توليد اشتغال برشمرد و گفت: بسياري از مناطق کشور دارای ظرفیتهای مناسبی برای توسعه گردشگری، بوم گردی و کویرگردی هستند كه سرمایه خوبی برای تامین درآمدهای شهرداری ها و دهیاری های این مناطق محسوب مي شود و بايد با برنامه ریزی هاي دقيق و بهره گيري از مشاركتها و منابع مردمي برای ایجاد و توسعه زیرساختهای گردشگری خاص این مناطق فعاليت نمود.

وی با بيان اينكه دل بستن به اعتبارات دولتی، راه حل مناسبی برای اداره مناسب شهرها و روستاها و اجرای پروژه های عمرانی وخدماتی نیست؛ سرمایه گذاری در زمینه توسعه زیرساختهای گردشگری شهری و روستايي و امکانات اقامتي،‌ رفاهی و تفریحی را جمله اقدامات موفق برخی شهرداری های کشور در زمینه شناسایی منابع درآمدی جديد، توليد شغل و درآمدزايي برشمرد.

رئيس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنين با اشاره به آسيب هايي كه اضافه شدن نيروي انساني مازاد به شهرداري ها وارد ساخته، تاکید نمود: حتي یک نفر بدون داشتن تخصص و خارج از ضوابط قانونی نباید در شهرداری ها به کار گرفته شود.

افشاني همچنين با بيان اينكه بخشی از مسائل و مشکلات شهرداری ها و دهياري ها مربوط به مباحث قانونی و حقوقی است، از آمادگي وزارت كشور براي همكاري با نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي در اين موارد و همچنين حمايت بيشتر از شهرداريها و دهياريها خبر داد.

در اين جلسه حسن بهرام نيا نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي و تني چند از روساي شوراها، شهرداران، فرماندار و بخشداران اين حوزه انتخابيه مسائل و مشکلات مربوط به شهرداری ها و مدیریت شهري را بيان نمودند كه برخی از آنها عبارت بود از: ضرورت حمایت از شهرداری های کوچک، تامین ماشین آلات مورد نیاز شهرداری ها، واگذاری قیر برای آسفالت معابر، كمك به توسعه زيرساختهاي گردشگري منطقه.

در این دیدار گزارشي از كمك هاي دولتي به شهرداری ها و دهیاری های نهاوند نيز ارائه شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد