کدخبر : 109274
سه شنبه 25 مهر 1396 - 20:30
فاقددیدگاه
پرینت
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:

دولت با یک رویکرد جدید به استان بوشهر نگاه کند

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: برای استان بوشهر مناسب نیست که در حالی که خود گنجی برای کشور است این همه فقیر و آدم‌هایی در تراز خط فقر وجود داشته باشد که از دولت می‌خواهم با یک رویکرد جدید به استان بوشهر نگاه کند.

به گزارش جنوب پرس ،  آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه استانداران بوشهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک تحول جغرافیایی در یک برهه زمانی خاصی نیست بلکه یک تحول عظیمی است که در تاریخ منشا تحولات شگرفی در تمام عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و حتی حوزه علم و فن آوری در سطح جهان شده است.

وی افزود: ایران اسلامی پرچم‌دار آزادی در جهان است که با طلوع انقلاب اسلامی، تمامی اضلاع هندسی نظام سیاسی جهان را دگرگون کرد به گونه‌ای که جهان هیچ زمان در تاریخ خود این چنین اقتداری به مانند نظام جمهوری اسلامی ایران را به خود ندیده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: اگر چه دشمن، هشت سال جنگ سخت در دوران دفاع مقدس در کنار ۳۷ سال جنگ نیمه سخت نیابتی و جنگ نرم در فضای داخلی و بین‌المللی بر ما تحمیل کرد اما هر روز با محوریت ولایت فقیه شکوفایی اندیشه‌های انقلاب پرثمرتر و شجره انقلاب تنومندتر شده است.

وی ادامه داد: این انقلاب بارقه امیدی برای همه آزادگان جهان است که هر کدام از مدیران نقش به سزایی در انتشار آن برای خدمت به مردم و نظام بر عهده دارند که کار و فعالیت در نظام جمهوری اسلامی ایران عبادت محسوب می‌شود.

صفایی‌بوشهری یادآور شد: با طلوع انقلاب اسلامی، دنیا شاهد دگرگونی در اضلاع نظام سیاسی جهان شد به گونه‌ای که تمامی اندیشه طراحان جهان برای مقابله با نظام الهی جمهوری اسلامی ایران به چالش و بن‌بست کشیده شد.

وی با اعلام ظرفیت‌ای گسترده استان بوشهر در عرصه محلی، منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی گفت: در شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و استراتژیک استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بی بدیلی است که سبب شده که نه تنها در سطح کشور که حتی در سطح جهان نمونه و بی‌همتا باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: وجود ۹۳۶ کیلومتر مرز مشترک دریایی با داشتن پس کرانه مناسب، وجود بنادر فعال و غنی، پیشتازی این استان در عرصه فرهنگ و ادب با داشتن علمایی تراز اول در سطح منطقه از گذشته تاکنون، وجود قطب کشاورزی برخی از محصولات خارج از فصل جنوب ایران، داشتن شناسنامه استکبار و استعمارستیزی با بیش از چهار بار دفاع جانانه در مقابل استعمار و وجود نیروی انسانی قوی و تشکیلاتی مانند انرژی هسته‌ای و تاسیات نفت و گاز پارس جنوبی از این استان، استانی نمونه برای اداره کشور ساخته است.

وی افزود: استان بوشهر همیشه باری برای کشور بوده و به عنوان یک آلبوم توسعه و پیشرفت در هندسه پیشرفت ایران اسلامی مطرح است.

صفایی بوشهری خطاب به وزیر کشور گفت: استان بوشهر با وجود تاسیسات نفت و گاز عسلویه و خارک در کنار نیروگاه اتمی و عواید گمرکات، سهمی فوق‌العاده در تامین اعتبارات ملی کشور دارد اما بهره این استان از این خدمات به شدت اندک است.

وی ادامه داد: تمام استان بوشهر در خدمت نظام هستند و استان بوشهر را برای کشور می‌خواهیم  و همانطور که مردم استان بوشهر به تمامی ذخائر موجود در خاک خود به چشم ذخائر ملی کشور نگاه می‌کنند، نظام هم به استان بوشهر نگاه ملی داشته باشد.

بنا بر این گزارش فارس، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: برای استان بوشهر مناسب نیست که در حالی که خود گنجی برای کشور است این همه فقیر و آدم‌هایی در تراز خط فقر وجود داشته باشد که از دولت می‌خواهم با یک رویکرد جدید به استان بوشهر نگاه کند.

وی از خدمات سالاری استاندار سابق بوشهر قدردانی کرد و برای گراوند استاندار جدید بوشهر توفیق خدمت را به مردم این استان خواستار شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما