کدخبر : 108903
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت
گزارش خبری؛

۲۰۰ روستای کهگیلویه وبویراحمد با تانکر آبرسانی می شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد گفت که 200 روستا از مجموع یک هزار و 676روستای دارای سکنه این استان هم اینک با تانکر سیار آبرسانی می شود.

به گزارش جنوب پرس ، فیض الله پاسره  اظهار داشت : این ۲۰۰روستا فاقد تاسیسات آبرسانی هستند و تنها ۶روستا آن بالای ۲۰ خانوارجمعیت دارند.
از مجموع یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه در کهگیلویه وبویراحمد ۷۲۰ روستا بالای ۲۰ و مابقی زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارند.
وی تاکید کرد که در حال حاضر ۱۰۰طرح آبرسانی روستایی در مناطق مختلف استان با افزون بر یک هزار و ۱۵۰میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.
وی ابراز داشت: ۱۸مورد از این تعداد طرح آبرسانی با بیش از ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب مجتمع های آبرسانی درحال راه اندازی است که محل تامین اعتبار آنها از صندوق توسعه ملی است.
پیشرفت فیزیکی این مجتمع های آبرسانی بین ۲۰ تا بالای ۹۰درصد اعلام شده است .
مدیرعامل آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد که با بهره برداری از این مجتمع های آبرسانی تا هفته دولت سال ۹۷ ، بخش عمده مشکل کمبود آب آشامیدنی سالم در مناطق روستایی استان برطرف می شود.
یک هزار و ۴۲۰ روستای دارای سکنه استان کهگیلویه و بویراحمد تاسیسات آبرسانی سالم دارند.
بنا بر این گزارش ایرنا، پاسره تصریح کرد: در سال جاری بیش از ۷۰ کیلومتر خط انتقال،۳۰ کیلومتر شبکه توزیع در سطح روستاهای این استان انجام شده است.
وی ادامه داد: در این مدت همچنین ۲۰ مخزن ذخیره آب با چهار هزار و ۹۰۰ متر مکعب در روستاهای این استان احداث و راه اندازی شده است.
کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غرب ایران ۷۱۳هزار نفر جمعیت دارد .جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد بین دو سرشماری عمومی نفوس ومسکن ۹۰تا ۹۵از ۴۷درصد به ۴۴درصد جمعیت استان کاهش پیدا کرده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما