کدخبر : 108503
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت
درنمازجمعه امروز؛

توضیحات آیت الله نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس در خصوص انتصاب امام جمعه موقت/ با بومی مخالف نبوده و نیستم

جنوب پرس: نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه برخی در مورد انتصاب امام‌جمعه موقت جدید تفسیرهای غلطی ارائه کرده‌اند، گفت: اگر دشمن حرمت بشکند، انتظاری نداریم اما بدانید که من با بومی مخالف نبوده و با بومی‌ها دوست و زندگی می‌کنیم.
آیت الله نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس

به گزارش جنوب پرس ،  آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، با اشاره به وضعیت نامناسب کشتارگاه قدیم بندرعباس، افزود: برای جان مردم ارزش قائل باشید، یا کشتارگاه قدیم را درست کنید و یا خرابش کنید.

وی ادامه داد: دولت خرج زیادی کرده و کشتارگاه مجهز جدیدی ساخته است چرا از کشتارگاه قدیم استفاده می‌کنید که نه شرایط بهداشتی مناسبی دارد و بوی تعفن و غیربهداشتی بودن آن نیز همه اطراف را فراگرفته است.

امام جمعه بندرعباس عنوان کرد:  سلامت جان مردم دست شماست و توصیه من به شما این است هم بینا باشید که خوب ببینید و سلامت مردم را حفظ کنید، هم کور باشید که در مقابله با متخلفان با هرگونه تخلف آن‌ها چشم پوشی نکنید .

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان در ادامه خاطرنشان کرد: وجود نام سپاه پاسداران در قانون اساسی جمهوری اسلامی و درخشش‌های بی‌سابقه سپاه در مسائل امنیتی و دفاع از اقتدار و امنیت کشور و نقش این نیرو در موضوعات مختلف انقلاب اسلامی با اجازه ترامپ و سران کاخ سفید نبوده که اکنون بخواهیم با اظهارات حماقت‌آمیز این رئیس‌جمهور آمریکا دست از آن‌ها برداریم .

امام‌جمعه بندرعباس اضافه کرد: چه آمریکا بخواهد و چه نخواهد، سپاه نور چشم ما ملت ایران و مایه افتخار و قدرت ما است.

وی با گرامیداشت روز عقیدتی و سیاسی، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی در ارتش و سپاه و مراکز علمی کشور، عالم دینی قرار داده است و این حضور عالم دینی بسیار مؤثر بوده است و از تلاش‌های عزیزان عقیدتی و سیاسی صمیمانه سپاس‌گزارم.

آیت‌الله نعیم‌آبادی در ادامه با اشاره به‌روز استاندارد، ضمن قدردانی از تلاشگران این عرصه، اظهار کرد: کلید سلامت جامعه ما در دستان شماست و هرچه قدرت دارید، در مقابله با متخلفان بکار ببرید و به متخلفان هرگز رحم نکنید چراکه با سلامت و جان مردم بازی می‌کنند. مردم نیز وظیفه‌دارند که با مأموران استاندارد همکاری کرده و اطلاعات لازم را در اختیار مأموران قرار دهند و نسبت به مسائل بی‌تفاوت نباشند.

وی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه برخی در مورد انتصاب امام‌جمعه موقت جدید موضوعات و تفسیرهای غلطی ارائه کرده‌اند، اضافه کرد: آن‌ها بدانند که ضربه زدن به جایگاه نماز جمعه به نفع دشمنان است و سعی کنید که حرمت نماز جمعه را نشکنید.

بنا بر این گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه استان هرمزگان با بیان این‌که نماز جمعه محکم ترین سنگری است که مردم را همیشه در صحنه نگه می‌دارند، عنوان کرد: شما مردم باید نگهبان این سنگر بزرگ باشید و این سنگر فقط برای شخص امام جمعه نیست.

آیت‌الله نعیم‌آبادی تصریح کرد: اگر دشمن حرمت بشکند، انتظاری نداریم اما بدانید که من با بومی مخالف نبوده و با بومی‌ها دوست و زندگی می‌کنیم.

امام‌جمعه بندرعباس اضافه کرد: این چه تفسیرهای غلطی است که در هفته‌های اخیر می‌کنید و به جایگاه نماز جمعه ضربه می‌زنید؛ یعنی امام‌جمعه حق ندارد یک نفر را جای خودش بگذارد؛ چرا با یک قضیه ساده به آمریکا و دشمنان غذا می‌رسانید؟

خطیب جمعه بندرعباس در پایان گفت: از حضور مردم در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله طاهری (پدر همسر گرامی‌شان) تقدیر و تشکر کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما