کدخبر : 108443
پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

امامزادگان استان فارس ظرفیت بسیار بالای فرهنگی است

جنوب پرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود امامزادگان را یک ظرفیت بزرگ فرهنگی برای استان فارس عنوان کرد.
سیدعباس صالحیبه گزارش جنوب پرس ،به نقل از روابط عمومی ارشاد فارس، عباس صالحی در دیدار با تولیت آستان احمدی و محمدی(ع)، گفت: وجود امامزادگان فراوان در استان فارس یک فرصت فرهنگی بسیار مهم است.

وی ادامه داد:  و در این راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد استان نیز می تواند همکاری نزدیک داشته باشد همانگونه که در دهه کرامت که چند سالی است فعالیت آن آغاز شده است شاهد این همکاری بوده‌ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: این همکاری‌ها سبب گسترش فضای دینی جامعه و افزایش تداوم انس مردم با اهل‌بیت(ع) می‌شود. بنابراین می‌توان برنامه‌های ویژه دهه کرامت را به صورت مستمر در صورت سال انجام داد.

صالحی با بیان اینکی یکی از حوزه‌های مهم ادارات فرهنگ و ارشاد حوزه دینی است تصریح کرد: ارتباط بین این حوزه با تولیت امامزادگان به تولید محتوا و انس، معرفت و عمل به دستورات اهل‌بیت(ع) در جامعه ایرانی را کمک می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به مطالعات پیمایشی و عرض ارادت با درصد بالای استان فارس به اهل‌بیت(ع) و حرم امامزادگان نشان از موفقیت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و همچنین محبت مردم این استان نسبت به خاندان پیامبر اکرم(ص) است.

وی همچنین به فعالیت‌های فرهنگی مذهبی وزارت فرهنگ و ارشاد در دنیای مجازی اشاره کرد و گفت: آستان مقدس حرم احمد بن موسی(ع) می‌تواند زمینه‌ساز فرصت‌های فرهنگی در استان فارس باشد و تاکنون نیز اتفاقات خوبی در این حوزه افتاده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما