کدخبر : 108435
پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

استاندار فارس: کارگروه اشتغال برای ایجاد اشتغال برنامه ارائه دهد

جنوب پرس: استاندار فارس،کارگروه اشتغال را از مهمترین و اثرگذار ترین کارگروه ها دانست و گفت: اعضای این کارگروه باید به مساله اشتغال نگاهی عمیق داشته باشند و برای ایجاد اشتغال برنامه عملیاتی و کاربردی ارائه دهند.

به گزارش جنوب پرس ، اسماعیل تبادار پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان در شیراز افزود: توسعه کارآفرینی و اشتغال یکی از مسائل مهم و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری و تمام مسئولان ارشد نظام است و برای تحقق اشتغال و کارآفرینی باید از حداقل امکانات حداکثر بهره وری برده شود.
وی ادامه داد: فارس در زمینه های مختلف اعم از خدمات، صنعت و کشاورزی دارای ظرفیت ها و قابلیت های بسیاری است و انتظار می رود در هر حوزه متناسب با ظرفیت ها، طرح استانی و شهرستانی طراحی و تدوین شود.
او گفت: دستگاه های اجرایی و مجموعه دست اندرکاران خدمات، صنعت و کشاورزی باید برای ایجاد اشتغال نقشه راهی را ترسیم کنند و فرمانداران نیز باید با جدیت برنامه های تعریف شده دستگاه ها را در شهرستان ها عملیاتی کنند و بر روند به نتیجه رسیدن آنها نظارت کامل داشته باشند.
استاندار فارس گفت: در بحث ایجاد اشتغال باید آمار دقیق ارائه شود و تنها مشاغل پایدار جزو آمار قرار گیرد چرا که آمار غیر واقعی علاوه بر اینکه باعث سردرگمی جامعه می شود در نحوه تخصیص اعتبارات نیز موثر خواهد بود.
وی افزود: کارگروه اشتغال استان باید فضا را برای ایجاد اشتغال ملموس فراهم و با ایجاد اشتغال پایدار، زمینه امیدواری را در جامعه مهیا کند.
تبادار، بر لزوم تقویت حوزه گردشگری نیز تاکید کرد و گفت: گردشگری، جزو قابلیت های برجسته استان به شمار می رود و برای رونق این حوزه باید برنامه های جامع و کاربردی ارائه شود و اگر برنامه ای وجود داشته باشد می توان عملیاتی شدن این برنامه را در دستور کار قرار داد و کارهای موثری در این عرصه به سرانجام رساند.
وی گفت: ارتقای فرهنگ کار در اداره ها و کارخانه ها اولویت مهمی است که باید به آن توجه کرد و بهره وری آن نیز باید رصد شود.
استاندار فارس بانک ها را پشتوانه اشتغال استان دانست و افزود:منابع بانک های دولتی و خصوصی باید با دید کارشناسانه در اختیار اهل کار قرار گیرد و از منابع بانکی استانی و ملی باید برای رونق تولید و اشتغال بهره گرفت.
وی بر لزوم توجه به اشتغال روستاییان وعشایر و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها تاکید کرد و افزود: مساله اشتغال روستاییان و عشایر باید در کنار توجه به شهرها مورد توجه قرار گیرد و در این جهت دولت لایحه ای برای تقویت کشاورزی و توجه به عمران و آبادی روستاها تقدیم مجلس کند.
استاندار فارس بیان کرد:‌ با همت مجلس و عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد پایین حدود ۶ درصد به استان تخصیص داده شده است که باید با برنامه ریزی صحیح و مناسب از این اعتبارات در حوزه های مختلف اعم از گردشگری، صنایع بسته بندی، آبیاری نوین و توسعه گلخانه ها بهره لازم را ببریم و زمینه اشتغال پایدار را که اولویت بسیار مهم استان است فراهم کنیم.
تبادار اضافه کرد: بخش خصوصی نیز باید در زمینه تامین سرمایه اعم از داخلی و خارجی اهتمام ویژه داشته باشد و زمینه رونق تولید، ایجاد اشتغال و توسعه کارآفرینی را فراهم کند.
او افزود: البته دستگاه های اجرایی بایستی حداکثر همکاری را با بخش خصوصی داشته باشند.
منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما