کدخبر : 108378
پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

گرانفروشی در عرضه لباس دانش آموزان مدارس کهگیلویه و بویراحمد/ وقتی فرم مدرسه ۳۰ هزار تومانی ۹۵هزار تومان فروخته شد

جنوب پرس: مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد از گرانفروشی در عرضه انواع لباس دانش آموزان مدارس این استان خبرداد.
گرانفروشی در عرضه لباس دانش آموزان مدارس کهگیلویه و بویراحمد/ وقتی فرم مدرسه 30 هزار تومانی 95هزار تومان فروخته شد

به گزارش جنوب پرس ، رضا زیرائی گفت: عرضه لباس مدارس ابتدایی و متوسطه(دخترانه و پسرانه) در سایز های کوچک، متوسط و بزرگ دانش آموزی عمدتا با پارچه “کجراه فدک” یا “لی سنگ شور” توسط خود مدارس رأساً یا با واسطه خیاطی های سطح شهر و استان که طرف قرارداد مدارس بوده اند، صورت گرفته است.

وی افزود: بر اساس لیست واقعی قیمت ها در هر دست لباس گاه شاهد اضافه مبلغ دریافتی معادل ۵۰ تا ۶۰هزار تومان از هر دانش آموز بوده ایم بطور مثال قیمت پارچه “کجراه فدک” مدل سالم مقطع ابتدایی که ۳۰ هزار تومان بوده ۹۵هزار تومان فروخته شده است .

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در بعضی شهرستانها سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش و مدارس غیر انتفاعی یا دولتی راسا مسبب این گرانفروشی بوده و در برخی موارد اتحادیه صنف مربوطه عامل وقوع این تخلف شده است.

بنا بر این گزارش ایسنا، زیرایی تصریح کرد: در یکی از شهرستانهای استان پرونده تخلف اتحادیه صنف خیاطان با برآورد مبلغ ۳۰۰میلیون تومان تخلف به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است .

وی ادامه داد: در خصوص تخلف سایر مدارس پرونده های متعددی در تعزیرات حکومتی مطرح و در حال رسیدگی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: اولیا محترم دانش آموزان می تواند برای دریافت مبالغ اضافه حسب مورد به مدرارس یا خیاطی های مربوطه مراجعه و در صورت همکاری نکردن حق مراجعه و طرح شکایت در تعزیرات حکومتی استان و شهرستانها را دارند .

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما