کدخبر : 108366
پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
فاقددیدگاه
پرینت

انتقال بیش از ۶میلیارد لیتر فرآورده‌ نفتی از هرمزگان به سایر استان ها

جنوب پرس: مدیر منطقه خلیج فارس شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: افزون بر 6 میلیارد و 309 میلیون لیتر فرآورده های نفتی در نیمه نخست امسال از هرمزگان به استان های دیگر منتقل شد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی این شرکت علیرضا عطار افزود: این فرآورده ها شامل گازوئیل، نفت سفید، بنزین موتور، بنزین سوپر، نفتای سبک و سنگین است که به استان های کرمان ، یزد و اصفهان منتقل شده است.
وی ادامه داد: میزان بنزین سوپر ۶۲۸ میلیون و ۲۵ هزار لیتر، گازوئیل یک میلیارد و ۴۵۹ میلیون لیتر، نفت سفید ۳۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر، بنزین موتور سه میلیارد و ۸۸۹ میلیون لیتر و نفتای سبک و سنگین افزون بر ۱۷ میلیون لیتر بود که بیشترین فرآورده های نفتی در شهریور منتقل شده است.
سه مرکز نفت بندرعباس، قطب آباد و مهرآوران در راستای ماموریت این شـرکت خطوط لـوله و مخابرات نفـت ایران یکی از شـرکت های زیر مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران است که ماموریت آن، انتـقال کلان نفت خام وفرآورده های نفـتی از طریق توسعـه،ن گهـداری و بـهره برداری پایدار تخـصصی، مطـمئن و اقتـصادی شـریان های حـیاتی انتقـال مواد نفتـی (خطوط لوله) و با پشتیبانی شبکه مخابرات صنعتی با ضریب اطمینان۹۹و ۹۹ صدم درصد است.
این شـرکت به صورت شـبانه روزی انتـقال ایمن نفت خام از مبادی تولید به پالایشگاه ها،دریافت فرآورده هـای نفتی مانند بنـزین، بنزین سـوپر، نفـت سفید، نفـت گاز از پالایشـگاه ها و مبـادی واردات و انتقال آنها به مخازن انـبارهای متصل به خطوط لوله در سـراسر کشور، تامـین سوخت مایـع نیـروگاه ها، فرودگـاه ها و خـوراک بخـشی از صـنایع پتروشیمی را بر عهده دارد .
شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس سال ۱۳۹۳ از منطقه جنوب شرق جدا شد و به نام منطقه خلیج فارس به صورت مستقل فعالیت خود را در مرکز هرمزگان آغاز کرده است.
این شرکت ۳۵ درصد بنزین و ۲۰ درصد نفت گاز مصرفی کشور را تامین می کند و تنها محل صادرات نفت کوره ، نفت سبک و سنگین و نفت گاز در کشور است.
شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس به صورت شبانه روزی در انتقال حجمی برابر ۳۲۰ هزار بشکه فرآورده های نفتی به استان های همجوار نقش دارند.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما