کدخبر : 108351
پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

۵۰هزار و ۲۹۲طرح صنعتی در حال ساخت و ساز است

جنوب پرس: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۵۰هزار و ۲۹۲طرح صنعتی در حال ساخت و ساز است.
شهرک های صنعتی قزوین

به گزارش جنوب پرس ، علی یزدانی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران به وضعیت صنایع کوچک در کشور پرداخت و اظهار داشت: قریب به ۸۴ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در کشور وجود دارد که از این تعداد ۴۳ هزار بنگاه، زیر ۱۰ نفر اشتغال دارند.

وی واحدهای صنعتی دارای اشتغال بین ۱۰ تا ۵۰ نفر را ۳۵ هزار واحد اعلام کرد و افزود: ۹۳ درصد صنایع کشور، صنایع خرد و کوچک است.

یزدانی، از ویژگی های مهم بنگاههای خرد و کوچک را ، پراکندگی آنها، سرمایه کم آنها و همچنین امکان استقرارشان در اقصی نقاط کشور دانست.

وی موفق بودن این بنگاهها را به نگاه مدیریت آن به بازار که اصل بقا بنگاههای کوچک و خرد می باشد، دانست و افزود: برای موفقیت در این امر باید مدیران واحدهای تولیدی ابتدا سوله تولید را بنا کنند، سپس به فکر واحد اداری و دیوارکشی آن باشند.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی ایران رسالت مهم سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان را هدایت سرمایه گذاران به کلینک مشاوره صنعتی اعلام کرد و گفت: برای موفق بودن باید نگاه ویژه به بازار داخلی و صادراتی کرده و سپس متناسب با کشور و استان ، جواز را صادر نمود.

یزدانی افزود: در کل کشور حدود ۵۰ هزار و ۲۹۲ طرح صنعتی در حال ساخت و ساز است که ۱۰ هزار و ۹۹۰ واحد بالای ۶۰ درصد می باشند.

وی به جوازهای تاسیس در استان هرمزگان اشاره نمود و گفت: در هرمزگان  بیش از ۴۰۰ طرح در شهرکها است در حال ساخت و ساز است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما