کدخبر : 108325
پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
فاقددیدگاه
پرینت

طرح آهن یاری و مکمل ویتامین دی در مدارس استان بوشهر آغاز شد

جنوب پرس: معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طرح آهن یاری و مکمل یاری ویتامین دی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی در مدارس این استان آغاز شد.

به گزارش جنوب پرس ، حسن قلندری روز پنجشنبه افزود: دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت باید در اشاعه فرهنگ استفاده از قرص های آهن و ویتامین دی در جامعه نقش پرباری داشته باشند.
وی بیان کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی درمانی ۱۰۰ درصد دانش آموزان دختر مقطع متوسطه اول و دوم استان بوشهر شامل ۳۶هزارو ۵۷۳نفر زیر پوشش طرح آهن یاری قرار می گیرند.
قلندری اظهار کرد: همچنین طرح مکمل یاری ویتامین دی برای ۱۰۰درصد دانش آموزان دختر و پسر متوسطه دوم و ۵۰ درصد دانش آموزان دختر متوسطه اول به تعداد ۴۲هزار دانش آموز اجرا می شود.
قلندری درباره اجرای طرح های ویژه سلامت و تندرستی در مدارس استان بوشهر گفت: در سال تحصیلی جاری بیش از۲۰ طرح در زمینه بهداشت و سلامت دانش آموزان در قالب تفاهم نامه های مختلف آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی در مدارس استان اجرا می شود.
معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نگفت: در قالب طرح آهن یاری ۱۶عدد قرص آهن برای هر دانش آموز دخترمتوسطه اول و دوم در طول چهار ماه توزیع می شود.
محمد مهدی خواجه ئیان افزود: همچنین ۹ عدد قرص مکمل ویتامین دی دربین ۱۰۰ درصد دانش آموزان دختر و پسر متوسطه دوم و ۵۰ درصد دانش آموزان دختر متوسطه اول درمدت ۹ ماه توزیع می شود.
معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی استان در زمینه پیشگیری و درمان کمبود آهن و ویتامین دی بیان کرد: ۱۶ هفته مصرف قرص آهن علاوه بر جلوگیری از ابتلا به فقر آهن، عاملی برای ذخیره آهن دختران در جایگاه مادران آینده به حساب می آید.
خواجه ئیان یادآور شد: ۹۰ درصد ویتامین دی مورد نیاز بدن از نور خورشید تامین می شود.
وی از راهکارهای جبران کمبود ویتامین دی را استفاده از شیرهای غنی شده با کلیسم و ویتامین دی عنوان کرد و دانش آموران را به مصرف تخم مرغ و ماهی به عنوان ۲ منبع غنی ویتامین دی تشویق و ترغیب کرد.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما