کدخبر : 108254
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

شهر بندرعباس به ۲۰۰ شیر آتش نشانی نیاز دارد

جنوب پرس: مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: این شهر به 200 شیر هیدرانت آتش نشانی برای رسیدن به سرانه استاندارد در مواقع بحران نیاز دارد.

به گزارش جنوب پرس ، فرجام دانش روز چهار شنبه در دیدار کارکنان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با شهردار بندرعباس افزود: هم اکنون ۸۰ شیر هیدرانت برای برداشت آب و مهار آتش در سطح شهر بندرعباس موجود است که باید این کمبود مورد توجه و حمایت مسئولان قرار گیرد.
وی بیان داشت: وجود شیرهای هیدرانت در سطح شهر و آماده به کار بودن آنها برای تامین آب در حوادث آتش سوزی بسیار مهم است.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی بندرعباس همچنین اظهار کرد: این سازمان به ۶ دستگاه خودرو بالابر جهت عملیات های اطفای حریق و امداد و نجات در ساختمان های بلند شهر مجهز است که نسبت به جمعیت شهر بندرعباس در کشور رتبه نخست دارد.
وی خاطرنشان کرد: راه اندازی آزمایشگاه بررسی علت حریق و حادثه در سازمان آتش ‌نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس در حال پیگیری است.
این مسئول با توجه به افزایش استرس آتش ‌نشانان در زمان شنیدن صدای آژیر خطر در ایستگاه‌ها، گفت: دستگاه اعلام کد حادثه در ایستگاه شماره یک نصب شده که این امر موجب کاهش استرس و آمادگی افراد جهت نوع حادثه ‌ای که اتفاق افتاده است، را دارد.
فرجام در تشریح عملکرد ۶ ماهه این سازمان اظهار کرد: در این مدت، ۶۵۳ مورد عملیات اطفای حریق انجام شد که منازل مسکونی با ۲۴۴ مورد، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
فرجام یاد آورشد: از سال گذشته تاکنون آتش سوزی ها پنج و سه دهم درصد و سایر حوادث پنج و چهار دهم درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: واحد آموزش و پیشگیری این سازمان سالانه حدود ۳۰ هزار نفر را آموزش می ‌دهد که این آموزش ها در ۶ ماهه اول سال بین کارکنان آتش نشانی و ۶ ماهه دوم در مدارس برگزار می شود.
شهر بندرعباس با ۱۰ ایستگاه و ۲۴ خودروی آتش نشانی دارای بیشترین تعداد ایستگاه آتش نشانی در هرمزگان است.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما