کدخبر : 108248
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

حمایت از تولید داخلی به همت و حمایت تمامی دستگاه‌ها نیاز دارد

جنوب پرس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: بحث حمایت از تولید داخل نیاز به همت و حمایت تمام دستگاه‌ها دارد و نیاز هست جزئی‌تر به این موضوع ورود نمایند.

به گزارش جنوب پرس ،  خلیل قاسمی صبح امروز در نهمین جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف شهرستان بندرعباس ضمن اشاره به موضوع فوق، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از تولید داخلی، اظهار داشت: برای این منظور باید تدابیر لازم برای فرهنگ‌سازی استفاده از تولید داخلی در مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری سطح استان دیده شود.

وی تصریح کرد: اتحادیه‌های صنفی و اعضای صنوف با عرضه کالاهای تولید ملی در واحدهای صنفی خود می‌توانند، در این امر مهم گام مؤثری بردارند.

رئیس کمیسیون نظارت بر اصناف استان خاطرنشان کرد: صنوف استان با بازدید از مراکز تولیدی استان با هدف آشنایی با توانمندی درون استانی، می‌توانند نقش ارزنده‌ای در اتصال حلقه تولید و توزیع داشته باشند.

قاسمی در ادامه به تسهیلاتی اعطایی برای بازسازی و نوسازی صنوف تولیدی و خدماتی اشاره نمود و گفت: با بررسی کارشناسی انجام شده توسط اتاق اصناف، ۴۳۶ متقاضی به سازمان اعلام شد.

وی افزود: ۲۸۷ پرونده متقاضی تسهیلات بازسازی و نوسازی صنوف به کارگروه ارجاع شده که ۱۴۸ فقره آن به بانک‌های عامل معرفی شدند و ۱۴۹ پرونده دیگر در دست اقدام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در پایان ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب را از موارد مهم در این حوزه دانست و گفت: برای این منظور باید تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود که اهم آن تهیه و توزیع تراکت، در راستای شناسایی و ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب است که با همکاری پلیس نظارت بر اماکن عمومی بایستی این مسائل حل شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما