کدخبر : 108245
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت

هر محموله گوشتی بدون گواهی حمل دامپزشکی،قاچاق است/متولی برخورد و جمع‌آوری فروش‌ غیرقانونی نیستیم

جنوب پرس: مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: هر محموله گوشتی بدون گواهی حمل دامپزشکی باشد قاچاق است که متأسفانه تمامی قاچاق واردشده به کشور کشف و ضبط نمی‌شود؛ دامپزشکی به‌تنهایی نمی‌تواند با محموله‌های قاچاق در بازار برخورد کند.

به گزارش جنوب پرس ،  محمد جانباز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه کشتارگاه قدیم شهرداری شرایط مطلوبی نداشت، عنوان کرد: کشتارگاه شهرداری بندرعباس اجازه عرضه مواد خام ندارد و در رابطه با کشتارهای عید قربان اعتراض‌های زیادی به شهرداری کردیم.

وی با اشاره اینکه کشتارگاه‌های هرمزگان در اختیار بخش خصوصی قرارگرفته است، خاطرنشان کرد: در زمینه کشتارگاه‌ها، بسته‌بندی‌ها به بخش خصوصی واگذارشده است و سیاست دامپزشکی رفتن به‌سوی کشتار صنعتی است اما بازم شاهد آن هستیم که شهرستان‌ها به کشتارگاه سنتی روی می‌آورند.

بابیان اینکه کنترل‌های دامپزشکی ایران با اروپا فاصله دارد، افزود: خوشبختانه با کنترل‌های صورت گرفته و سختگیری‌ها در مبادی ورودی و خروجی استان و زمان وارد شدن صید و کشتارها به بازار شاهد شیوع بیماری خاصی در سطح استان نبوده‌ایم.

وی با اشاره به فروش‌های غیربهداشتی و در سطح استان هرمزگان بیان کرد: دامپزشکی متولی برخورد و جمع‌آوری فروش‌های غیرقانونی نیست و پیگیری می‌کنیم تا متولیان این موضوع را پیگیری کنند.

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان بابیان اینکه حاجی‌آباد و میناب به‌تازگی مجهز به سردخانه شده‌اند و ضرورت دارد تمامی شهرستان‌ها باید به سردخانه مجهز شوند، خاطرنشان کرد: هر محموله گوشتی بدون گواهی حمل دامپزشکی باشد قاچاق است که متأسفانه تمامی قاچاق واردشده به کشور کشف و ضبط نمی‌شود؛ دامپزشکی به‌تنهایی نمی‌تواند با محموله‌های قاچاق در بازار برخورد کند.

وی با اشاره به اینکه در بستک داری مرغ سبز هستیم، تصریح کرد: تمام مرغداری‌ها دارای مسئول فنی هستند و در بخش کشتار و بسته‌بندی از بخش خصوصی استفاده کردیم زیرا خودمان به‌تنهایی توان انجام آن را نداریم.

جانباز اضافه کرد: مرغ سبز با مرغ اورگانیک تفاوت دارد. تفاوت مرغ، سبز و اورگانیک فقط برای اختلاف قیمت است و از یک ارزش غذایی یکسان برخوردارند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه مراکز حمایت از حیوانات از دامپزشکی مجوز ندارند و مجوز آن‌ها از استانداری گرفته‌شده است، عنوان کرد: آنفولانزای فوق حاد کشور را درگیر کرد ولی خوشبختانه استان هرمزگان به دلیل پایش و مراقبت‌هایی که انجام شد دچار این بیماری نشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما