کدخبر : 108239
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت

احتمال افزایش جذب معلمان حق التدریس به۳ هزار نفر/هیچ دانش آموزی به دلیل فقر از تحصیل باز نماند

جنوب پرس: استاندار خوزستان با اشاره به جذب بیش از 2 هزار معلم حق التدریس در آموزش و پرورش خوزستان گفت: در تلاش هستیم به منظور حل مشکلات آموزش و پرورش این میزان را تا سقف 3هزار نفر افزایش دهیم.

به گزارش جنوب پرس ، غلام رضا شریعتی، در نشست شورای آموزش و پرورش خوزستان که در محل سالن جلسات حوزه استاندار برگزارشد، در جمع خبرنگاران با تاکید بر برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش در اواخر مهرماه جاری، اظهار کرد: این جلسه با حضور فرمانداران، بخشداران و شهرداران برگزار شود، و گزارشی از میزان کمک و اهتمام این دستگاه‌ها به آموزش و پرورش ارائه شود.

وی افزود: در جلسه آینده، شورا از وضعیت کنکور دانش آموزان در سال جاری در مقایسه با سال گذشته گزارشی نیر ارائه کند و چنانچه در این حوزه ایراد و مشکلاتی وجود دارد، رفع شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه اهتمام به امر کنکور باید به کیفیت و ارتقا آن منجر شود، متذکر شد: در این زمینه باید به شکل شفاف‌تر عملکرد خود را بررسی و مشکلات آن را رفع کنیم.

شریعتی با اشاره به تفاهم نامه‌ای که به منظور جمع آوری کلاس‌های کانکسی در سطح استان، توضیح داد: در سال گذشته ۴۴ کانکس در غیزانیه وجود داشت، که در سال جاری کاملا جمع‌آوری شد، و از کانکس‌های شهرستان کارون تنها ۲مورد باقی مانده که در حال راه‌اندازی جایگزین آنها هستند.

وی افزود: طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت وزارت نیرو و مدیر کل آموزش و پرورش استان انجام شد، در سال آینده در سطح استان کلاس‌های کانکسی نخواهیم داشت.

شریعتی با اشاره به تفاهم نامه‌ای که مابین استانداری خوزستان، شرکت ایرانسل و سازمان فنی و حرفه‌ای بسته شد، بیان کرد: بر اساس همین تفاهم‌نامه مقرر شد، اپلیکیشن آموزشی که سازمان فنی و حرفه ای متولی آن است، به منظور توسعه اشتغال، تجارت الکترونیک و فناوری ارتباطات نوین با محوریت آموزش و پرورش انجام شود.

وی یاد‌آور شد: پس از عقد تفاهم‌نامه، از فردا کار را آغاز و عملیاتی خواهیم کرد، بر همین اساس شرکت ایرانسل متعهد شده است، مجری ویژه برای طرح‌ها در استان خوزستان باشد.

شریعتی با اشاره به جذب بیش از ۲هزار معلم حق التدریس در آموزش و پرورش خوزستان تاکید کرد: در تلاش هستیم به منظور حل مشکلات آموزش و پرورش این میزان را تا سقف ۳هزار نفر افزایش دهیم.

وی  در ارتباط با نحوه جذب معلمان حق‌التدریس، توضیح داد: روش جذب باید به دور از مسائل رقابتی و رابطه‌ای و  بر اساس توانمندی‌های جوانان مستعد و با محوریت خدمت به دانش‌آموزان و ارتقای کیفیت آموزش باشد.

شریعتی عنوان کرد: در تلاش هستیم اواخر آبان ماه سال جاری و یا اوایل آذر جشن دانش‌آموزان بازمانده از تحصیلی که به مدرسه بازگشتند را بگیریم.

استاندار خوزستان در پایان متذکر شد: هیچ دانش‌آموزی در سطح استان نباید به دلیل فقر از تحصیل باز بماند و بر کلاس درس حاضر نشود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما