کدخبر : 108228
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

سازوکار اجباری شدن بازرسی از آسانسورهای منازل فراهم نیست

جنوب پرس: مدیرکل استاندارد خوزستان گفت: راهکاری برای ورود به منازل مردم به منظور بازرسی آسانسورهای واحدهای مسکونی وجود ندارد و مردم برای این کار باید خودشان متقاضی بازرسی باشند.
به گزارش جنوب پرس ، رضا دهدشتی زاده  اظهار کرد: اگر مردم به اداره‌کل استاندارد مراجعه کنند و نسبت به بازرسی آسانسور منزل خود درخواستی ارائه دهند، این اداره‌کل نسبت به بازرسی آسانسور آن‌ها اقدام خواهد کرد.

وی افزود: بازرسی از آسانسورهای واحدهای مسکونی می‌تواند توسط اداره‌کل استاندارد خوزستان، یا شرکت‌های بازرسی که توسط این اداره برای کار بازرسی تایید صلاحیت شده‌اند، انجام گیرد.

مدیرکل استاندارد خوزستان تصریح کرد: راهکاری برای ورود به منازل مردم به منظور بازرسی آسانسورهای واحدهای مسکونی وجود ندارد و مردم برای این کار باید خودشان متقاضی بازرسی باشند.

دهدشتی زاده با بیان این‌که سازوکار اجباری شدن موضوع بازرسی از آسانسورهای واحدهای مسکونی و شخصی فراهم نیست، عنوان کرد: در کشورهای خارجی پیشرفته نیز بحث بازرسی از آسانسورهای واحدهای مسکونی اجباری نیست و مردم با مراجعه به شرکت‌های بازرسی نسبت به این کار اقدام می‌کنند.

وی گفت: آسانسور هر چند وسیله‌ای مفید است اما استفاده از آن خطراتی به همراه دارد و به سرعت مستهلک می‌شود و قطعاتی دارد که مرتبا باید تعویض شوند. این مسایل اهمیت بازرسی سالیانه آسانسورها را دوچندان می‌کند.

مدیرکل استاندارد خوزستان خاطرنشان کرد: بازرسی سالانه آسانسورها با سرویس و نگهداری که توسط شرکت‌ها به صورت ماهانه انجام می‌گیرد متفاوت است و در این بازرسی‌ها، دستگاه آسانسور مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

منبع:ایسنا
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما