کدخبر : 108213
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و وزارت آموزش عالی اندونزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

جنوب پرس: تفاهم نامه همکاری علمی- پژوهشی بین پایگاه استنادی جهان اسلام مستقر در شیراز و وزارت تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی امضا شد.

به گزارش جنوب پرس ، از اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست این پایگاه گفت: وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی با حضور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیراز یک سند تفاهم همکاری در زمینه همکاری های علمی و تحقیقاتی با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در تاریخ ۱۸ مهرماه ۱۳۹۶مبادله کرد.
پروفسور محمد ناصر وزیر تحقیقات ، فناوری و آموزش عالی اندونزی که در راس یک هیات عالیرتبه دانشگاهی از جمله معاون ارتباطات بین الملل خود و نیز روسای دانشگاه های فناوری باندونگ و دانشگاه گاجامادا به شیراز سفر کرده بود، با هدف آشنایی با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و نیز خدمات و سرویس های علمی-پژوهشی آن از این پایگاه دیدار کرد.
در مراسم تبادل این تفاهم نامه همچنین آقای علیم الدین، سفیر جمهوری اندونزی در ایران، دکتر عباس قنبری باغستان رایزن علمی ایران در منطقه شرق آسیا ، دکتر گشتاسبی رئیس دانشگاه شیراز و دکتر مقدسی رییس دانشگاه صنعتی شیراز نیز حضور داشتند.
پروفسور محمد ناصر، وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی طی سخنانی پس از تبادل این تفاهم نامه ضمن ابراز خوشحالی از شروع همکاری وزارت تحت مدیریت وی و نیز دانشگاه های این کشور با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، خواستار حضور قوی تر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اندونزی درISC و به تبع آن در بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جهان اسلام شد.
در این مراسم رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گزارش مفصلی از وضعیت فعلی رشد و توسعه علمی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی اندونزی، مقایسه جایگاه و رتبه دانشگاه های اندونزی با سایر کشورهای اسلامی به لحاظ تولید علم و نیز ارایه نقشه راه آینده توسعه علمی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این کشور ارایه داد.
این تفاهم نامه در چارچوب سند همکاری منعقده میان دولت جمهوری اندونزی و دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکاری علمی فناوری( امضا شده در سال ۱۳۹۳) مبادله شده است.
در تفاهم نامه مذکوربرسه هدف اصلی شامل (۱) تبادل اطلاعات وتجربیات درمدیریت انتشارات علمی پژوهشی درحوزه های دارای منافع دوجانبه (۲) تشویق وتسهیل همکاری میان موسسات و سازمان های مرتبط باتحقیقات برای افزایش رویت پذیری مقالات علمی پژوهشی انتشارات علمی درسطح بین المللی و (۳) رشد تبادل دانشمندان، متخصصان، استادان و دانشجویان موسسات وسازمان های پژوهشی بین دوکشورتاکید شده است.
رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام سه هفته پیش نیز در سفر به کشور اندونزی یک تفاهم نامه همکاری علمی و تحقیقاتی با وزارت امور دیانت این کشور و نیز ۱۳ دانشگاه بزرگ این کشور از جمله دانشگاه های شبکه محمدیه امضاء کرده بود.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما