کدخبر : 108175
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

اهل فرهنگ بايد به‌دنبال نوآوري فرهنگي باشند

جنوب پرس: مديركل تبليغات اسلامي هرمزگان گفت: اهل فرهنگ بايد به‌دنبال نوآوري فرهنگي باشند.

به گزارش جنوب پرس ، حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان اظهار داشت: نوآوری فرهنگی یکی از مقولات مهم در عرصه فرهنگ است اما امروزه کمتر مورد توجه مسؤولان قرار گرفته و بسترهای لازم در این خصوص آن‌گونه که باید، اندیشیده نشده و به مفاهیم کاربردی تبدیل نشده است.

وی با بیان اینکه نخبگان جامعه باید مفاهیم فرهنگی را استخراج و در اختیار افراد جامعه قرار دهند، افزود: امروز باید کسانی تصدی حوزه فرهنگ را به دست بگیرند که خود در عرصه‌های مختلف حرفی برای گفتن داشته باشند و جزو نخبگان جامعه باشند زیرا پیشرفت انسانی از مسیر حوزه فرهنگ می‌گذرد و روش مناسبی برای فکر و انگیزه افراد است و در بسیاری از کشورهای پیشرفته بدنه کارشناسی امور اجرایی عوض نمی‌شود اما فرهنگ تفکر و تصمیم‌گیری‌ها تغییر می‌کند.

حجت‌الاسلام انصاری راد عنوان داشت: اهل فرهنگ باید به‌دنبال نوآوری فرهنگی باشند و این حوزه نیاز به حمایت و سیاستگذاری دولتی دارد و عمده‌ترین اهداف آن، منافع ملی و اهداف کلانی است که در این عرصه وجود دارد و جامعه را به شکوفایی سوق می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان همچنین بر فرهنگ نوآوری در عرصه‌های مختلف علمی و اقتصادی نیز تأکید کرد و افزود: علم و تکنولوژی و علم و فن جدید امروز قدرتمندترین ابزار برای تغییر و دگرگونی جامعه است و فرهنگ نوآوری علمی پیش‌نیاز همه نوآوری‌هاست.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما