کدخبر : 108171
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

یک‌ هزار میلیارد تومان در طرح آبرسانی غدیر استان خوزستان هزینه شده است

جنوب پرس: مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان گفت: حدود یک‌ هزار میلیارد تومان اعتبار در جهت اجرای طرح آبرسانی غدیر شده هزینه شده است.
آبرسانی

به گزارش جنوب پرس ، صادق حقیقی‌پور در نشستی تحت عنوان “هم‌اندیشی در مسیر توسعه خوزستان” درباره برنامه‌ای برای طرح‌های آب و فاضلاب استان خوزستان اظهار داشت: باید در زمینه‌هایی از جمله تصفیه و توزیع آب، دفع و جمع‌آوری فاضلاب و ذخیره آب برنامه‌ای جامع تهیه و تدوین شود.

وی با بیان اینکه باید پیگیر این موضوع باشیم که در مصوبه ۱۵ فروردین امسال منتج شود افزود: پیگیر اخذ یک ردیف اجرایی برای مسجدسلیمان هستیم.

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان به حرکت در جهت برطرف کردن مشکل فاضلاب مسجدسلیمان اشاره و بیان کرد: در مدت زمان مدیریت بنده حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در جهت اجرای طرح آبرسانی غدیر شده هزینه شده است.

وی گفت: همچنین در این زمینه ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز تخصیص داده شده است.

حقیقی‌پور با بیان اینکه در طول هر شبانه روز حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب آب برای کلیه شهرهای خوزستان تولید می‌شود گفت: نیاز آب شرب تولیدی استان  خوزستان دو میلیون متر مکعب است و این رقم ۱۰ درصد کل تولید آب شرب کشور می‌شود در حالی که جمعیت خوزستان ۵ تا ۶ درصد جمعیت کشور است.

وی تصریح کرد: ۷۱ درصد تولید آب خوزستان از منابع آب سطحی تامین می‌شود در حالی که متوسط تولید آب در کشور  ۸۰ درصد زیرزمینی و ۲۰ درصد سطحی است.

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان با اشاره به روش تامین آب در آینده  گفت: در آینده قرار است بعد از اجرای طرح جامع  انتقال آب از طریق سدهای کارون سه، کوثر، دز و کرخه تامین آب انجام دهیم و از این طریق تامین آب از ۷۱ درصد به ۱۰۰ درصد  می‌رسد.

وی با بیان اینکه تولید آب شرب در خوزستان بالای ۱۳۰۰ تومان هزینه دارد، افزود: در کل کشور یک متر مکعب به صورت متوسط ۴۵۰ تومان به فروش می‌رسد.

وی در ادامه گفت: همچنین در  استان ما در ۸۰ درصد شهرهایمان ۶۰ درصد این قیمت را از مردم دریافت می‌شود.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما