کدخبر : 108169
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۳۹
فاقددیدگاه
پرینت

بازدید رایگان کودکان از موزه تاریخی آبادان به مناسبت هفته ملی کودک

جنوب پرس: رییس اداره ‎میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان و خرمشهر از برگزاری ویژه برنامه ‎ های مختص کودکان به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک در این دو شهرستان خبر داد.
به گزارش جنوب پرس ، سجاد پاک‌گهر اظهار کرد: به مناسبت هشتم اکتبر، روز جهانی کودک و با توجه به این ‎ که در بیشتر نقاط این کره خاکی به مناسبت این روز برنامه ‎ هایی تدارک دیده می ‎ شود، ما نیز در اداره ‎ های میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر سعی کردیم تا با استفاده از ظرفیت ‎ های موجود خود بزرگداشتی را برای کودکان برای این روز برگزار کنیم.
وی با اشاره به برنامه ‎ های تدارک دیده و اجرا ‎ شده برای این روز گفت: در شهرستان خرمشهر با همکاری مرکز فرهنگی دفاع مقدس و همچنین اداره آموزش و پرورش، یک کارگاه آموزشی را برای کودکان تدارک دیدیم که در این کارگاه جایگاه کودکان و اهمیت کسب علم به کودکان گوشزد شد.
رییس اداره ‎ های میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر افزود: در این کارگاه، توسط خانم درخشان، معاون پژوهشی اداره میراث فرهنگی، بناهای تاریخی، لزوم حفظ این بناها و نحوه مواجهه کودکان با ابنای تاریخی در قالب ارایه تصویر به کودکان آمورش داده شد.
او با اشاره به این ‎ که در آبادان نیز با همکاری کانون بسیج هنرمندان آبادان، کارگاهی را در موزه آبادان برگزار کردیم گفت: از جمله موارد اجرا شده در این کارگاه می ‎ توان به ساخت مولاژهای پیکرک ‎ های باستانی و نیز کارگاه نقاشی با موضوعات مختلف مرتبط با کودک اشاره کرد.
وی با بیان این ‎ که ویژه برنامه ‎ های این روز تا ۲۱ مهرماه ادامه خواهد داشت گفت: هم ‎ اینک نیز بازدید از موزه تاریخی آبادان  موزه جنگ خرمشهر را برای کودکان مقطع ابتدایی درنظر گرفته ‎ ایم که کودکان مقطع دبستان می ‎ توانند هر روز از ساعت ۹ تا ۱۴ به صورت رایگان از این موزه دیدن کنند.
منبع:ایسنا
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما