کدخبر : 108081
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

سهم ۱۱ درصدی تصادفات در محورهای روستایی از کل تصادفات جاده‌ای در هرمزگان

جنوب پرس: فرمانده پلیس راه هرمزگان گفت: 11 درصد از کل تصادفاتی که در جاده‌های هرمزگان رخ می‌دهد مربوط به راه‌های روستایی است.

به گزارش جنوب پرس ،  علی اسفندانی پیش از ظهر امروز در همایش راهوران محله و دهیاران سراسر هرمزگان که به همت پلیس راه هرمزگان برگزار شده بود، اظهار کرد: ۱۱ درصد از کل تصادفات جاده‌ای در هرمزگان در محورهای روستایی رخ می‌دهد که متأسفانه به دلیل شدت بالای تصادفات و برخورد رخ به رخ خودروها، عمدتا تلفات بالایی را به جای می‌گذارد.

وی افزود: با همت و همکاری مستمر دهیاران با پلیس راه و همین‌طور رعایت قانون از سوی مردم شاهد کاهش ۲۰ درصدی تصادفات در راه‌های روستایی در سال گذشته بودیم که البته از شمار مجروحان این سوانح نیز ۳۰ درصد کاسته شده است.

فرمانده پلیس راه هرمزگان با بیان این که باید مبحث ایمنی در راه‌های روستایی را جدی‌تر بگیریم، خاطرنشان کرد: یک دهیار باید خودش الگوی واقعی رعایت قانون در سطح جامعه روستایی باشد تا مردم از نحوه رفتار او درس گرفته و در عمل به قانون جدی‌تر باشند چرا که نتیجه نهایی پای‌بندی عموم مردم به قانون به جامعه و به خودشان باز می‌گردد.

اسفندانی گفت: از ابتدای امسال و برای دومین سال پیاپی شاهد کاهش تلفات در تصادفات جاده‌ای هرمزگان به میزان ۱۶ درصد بوده‌ایم که تمام تلاش خودمان را به کار خواهیم گرفت که این آمار بیش از پیش کاهش پیدا کند.

وی همچنین به ضرورت برنامه‌ریزی جهت عبور ایمن کاروان‌های زائران اربعین حسینی نیز تأکید و از همه دهیاران خواست تا موارد ایمنی را به کاروان‌های حامل زائران اربعین اطلاع‌رسانی کنند.

فرمانده پلیس راه هرمزگان در پایان تعداد دوربین‌های کنترل سرعت نصب شده در سطح محورهای مواصلاتی استان را نیز ۷۸ دوربین عنوان و گفت: این دوربین‌ها با همت و همکاری خوب اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها نصب شده‌اند که تأثیر بسیار زیادی در کاهش وقوع جرائم در جاده‌ها دارند.

به گزارش فارس، همایش راهوران محله و دهیاران با پلیس راه هرمزگان صبح امروز با حضور مسؤولان دستگاه‌های اجرایی، مسؤولان قضایی و فرماندهان انتظامی هرمزگان و با شرکت گسترده ده‌ها تن از دهیاران از سراسر استان برگزار شد و ضمن تجلیل از فعالان ترافیکی و دهیاران نمونه، توضیحات ویژه‌ای نیز جهت استفاده هر چه بیشتر دهیاران از امکانات آموزشی پلیس راه و دستگاه قضایی به منظور آشناسازی مردم از قوانین و مسائل حقوقی و ترافیکی و … ارائه شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما