کدخبر : 108064
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

۴۲ مرکز مشاوره در کلانتری های شیراز/ ۷۰ درصد مصالحه در پرونده‌های مراکز مشاوره

جنوب پرس: معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس گفت: مركز مشاوره فرماندهی انتظامی فارس با زيرمجموعه 42 دايره اجتماعی و مشاوره و مددكاری در کلانتری‌های استان فارس خدمات مشاوره‌ای و مددکاری ارائه می‌کنند.

به گزارش جنوب پرس ، کاووس محمدی امروز اظهار داشت: این مراکز در راستای اصل تقدم  پیشگیری بر درمان و باهدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان نهاد خانواده، در دو نوبت صبح و عصر به‌صورت رایگان اقدام به ارائه خدمات مشاوره به عموم مردم و کارکنان نیروهای مسلح در زمینه‌های مختلف خانوادگی، ازدواج، تحصیلی، تربیتی، روان‌شناختی، مذهبی و حقوقی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مشاوره پلیس بیانگر نگرش جامعه‌محوری نیروی انتظامی است و نتیجه کار این مراکز به نحو مستقیم و غیرمستقیم به تأمین امنیت در جامعه منجر خواهد شد، افزود:  این اقدام در نیروی انتظامی حرکتی مؤثر و درعین‌حال منحصربه‌فرد است؛ چراکه با پیشگیری اولیه و ثانویه نه‌تنها موجبات آرامش و امنیت خاطر مردم و خانواده‌ها را فراهم می‌آورد، بلکه به‌عنوان یک مرجع مطمئن و امن، امنیت را در جامعه حاکم می‌سازد.

این مسؤول تصریح کرد: حضور و مراجعه زیاد به این مراکز و کاهش محسوس پرونده‌های ارجاعی به مراجع قضایی و مصالحه بیش از ۷۰ درصدی توسط مشاور در دوایر اجتماعی کلانتری‌ها، خود بهترین گواه اثرگذاری و کارآیی بالای این مراکز است.

محمدی بیان داشت: با توجه به درصد بالای مصالحه و کاهش بار قضایی پرونده‌ها، مشاوران و مددکاران کلانتری‌ها با نگاهی درمانگر به آسیب‌ها و مشکلات خانوادگی، اجتماعی و روانی، نقشی مثبت در تحقق احساس امنیت در جامعه ایفا می‌کنند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته تعداد ۱۷۱۸۱ مورد خدمات مشاوره فردی در استان فارس توسط کارشناسان انجام شده است که ۷۴٫۷ درصد از پرونده‌های ارجاعی به مشاوران کلانتری به مصالحه منجر گردیده  و در شش‌ماهه نخست سال جاری نیز تعداد ۸۰۸۶ مورد خدمات مشاوره‌ای انجام که ۷۷٫۷ درصد از پرونده‌های ارجاعی به مشاوران کلانتری نیز به سازش ختم شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما