کدخبر : 108059
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

نمایشگاه ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار شد

جنوب پرس: نمایشگاه کتاب های دانشگاهی در دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر آغاز بکار کرد.
به گزارش جنوب پرس ، از دوشنبه در دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز نمایشگاه کتاب های دانشگاهی در دروس تخصصی رشته های مختلف با مضمون فرهنگی ،ادبی و مذهبی با بیش از ۱۰۰۰ عنوان رونمایی شد.

سعید زحمت کشان دبیر خانه فرهنگ ،هنر و ادب  این دانشکده و همچنین انجمن های علمی در خصوص این نمایشگاه به خبرنگار مهر گفت: با توجه به اهداف دانشگاه فنی و حرفه ای به تربیت دانش آموختگان مهارت محور در رشته های علمی مختلف در کشور ، با توجه به نیاز کارامد شدن این مهارت ها در سطح جهانی ، سیاست ها و راهکار هایی را در جهت حرکت به سوی همگام شدن با کشور های توسعه یافته در زمینه فن و تکنیک در سند چشم انداز کوتاه مدت و بلند مدت خود برداشته و تاکید داریم جهت نیل به این اهداف باید نهال دانش و فرهنگ را در دانشگاه بکاریم .
زحمت کشان افزود: امروز اگر اروپا به درجه از پیشرفت و ترقی دست یافته و مرزهای دانش و خوش بختی را پی درپی در می نوردد به اذعان همه مورخان و اهل خبره این وضعیت از هنگامی رخ نمود که آنان به فرهنگ و دانش روی آوردند.
وی افزود: به تعبیر دیگر درخشش امروز اروپا دقیقا پس از عصر روشنگری که عصر دانش و علم و فرهنگ خوانده می شود ظهور نموده است. بنابراین راه خوش بختی ملت ها آنست که درخت دانش و فرهنگ را در وجود فردی و اجتماعی خود بارورسازیم.
زحمتکشان افزود: پیشرفت و داشتن کشور آباد این است که فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را ترویج نماییم. با چالش ها و موانع آن مقابله نموده و زمینه آن را فراهم سازیم.
برای ترویج فرهنگ کتابخوانی می توان راهبرد های مختلفی را ارایه داشت. انتظار ما از دانشجویان و مسئولین این است که برای ارتقاء فهم و درک جامعه دانشگاهیان ، مقوله فرهنگ و علم جدی بگیرند و در این راستا تلاش ورزد.
به گزارش خبرنگار مهر، این نمایشگاه که در سه روز متوالی توسط خانه فرهنگ و هنر دانشکده باهنر و انجمن علمی معماری پاراکس در ساختمان مرکزی این مجموعه که در روز اول با بازدید بیش از ۱۸۰۰ نفر صورت پذیرفت ، مقدمه ای است برای برداشتن گام هایی استوار در ایجاد بستری مناسب  جهت ترویج فرهنگ کتاب خوانی .
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما