کدخبر : 108044
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

کارگاه آموزشی کودک در پناه خانواده در بوشهر برگزار شد

جنوب پرس: به مناسبت روز کودک، کارگاه آموزشی با عنوان ' کودک در پناه خانواده ' روز سه شنبه در بوشهر برگزار شد.

به گزارش جنوب پرس ،  رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر در این کارگاه گفت: آینده هر جامعه به کودکان و نحوه آموزش و تربیت آنها بستگی دارد.
فاطمه صفری زاده افزود: چنانچه جامعه‌ای خواهان پیشرفت و رشد و بالندگی باشد، باید به‌صورت دقیق‌تر و با بررسی بیشتر به نقش کودکان در آینده جامعه بپردازد.
وی بیان کرد: در این ارتباط پرداختن به حقوق اجتماعی آنها و نحوه تعلیم و تربیت این قشر در جامعه حائز اهمیت ویژه ای است.
صفری زاده ادامه داد: در این زمینه، با توجه به تاثیر خانواده‌ها و جوامع در رشد شخصیت کودک، این نهادها باید نحوه درست تعلیم و تربیت کودک را بخوبی شناخته و خود را مکلف به انجام آن بدانند.
وی یادآور شد: اهمیت این مقوله تا اندازه‌ای است که در تقویم جهانی نیز یک روز به نام کودک گنجانده شده و در ایران نیز یک هفته به این موضوع اختصاص یافته است.
صفری زاده ادامه داد: روز جهانی کودک، بهانه‌ای است تا از این طریق، حقوق کودک را محترم شمرده و با مطالعه درزمینه راهکارهای تعلیم و تربیت کودکان، دنیایی بهتر را برای آینده آنها ترسیم کنیم.
وی ادامه داد: در همین زمینه، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بوشهر به‌مناسبت روز جهانی کودک با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اقدام به برگزاری کارگاه آموزش خانواده با عنوان کودک، سلامت و ایمنی کرد.
صفری زاده ادامه داد: در این کارگاه که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، کارشناس روان و تغذیه آموزش‌هایی برای والدین با موضوعاتی مانند ‘اهمیت آموزش در زندگی و تربیت کودکان’، ‘ایجاد امنیت و آرامش برای کودکان در فضای خانواده در دوره‌های مختلف زندگی’، ‘توصیه‌هایی برای چگونگی برخورد والدین با کودکان’ و غیره را مطرح کرد.

منبع:ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما