کدخبر : 108043
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه خط انتقال آب سیراف به شهرستان جم

جنوب پرس: رئیس اداره آبفار شهرستان جم از پیشرفت 60 درصدی پروژه خط انتقال آب سیراف به شهرستان جم خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، عبدالمجید فقیه امروز با اشاره به وضعیت پروژه آب‌رسانی از سیراف به جم اظهار داشت: پس از اجرای فاز اول پروژه آب‌رسانی سیراف به شهرستان جم که از سال ۱۳۹۰ آغاز شد و بعد از ۵ سال تکمیل شد، فاز اول پروژه به دلیل مشکلات مالی روند بسیار کندی را در پیش گرفت.

وی افزود: فاز اول پروژه آب‌رسانی از بندر سیراف به شهرستان جم با اعتبار ۷۹۸ میلیارد ریال در مهرماه ۹۵ به پایان رسید.

رئیس اداره آبفار شهرستان جم با بیان این که فاز دوم این پروژه از آبان ماه سال ۹۵ با قرارداد تکمیلی خط انتقال آب و تاسیسات جانبی شروع شد ادامه داد: پروژه خط انتقال آب سیراف به شهرستان جم یکی از مهمترین پروژه های استانی است که امیدواریم تا پایان سال بخشی از آن تکمیل شود.

وی اضافه کرد: تاکنون این پروژه مهم برای شهرستان جم پیشرفت ۶۲ درصدی داشته و سرمایه‌گذار آب‌شیرین‌کن قول داده‌ تا پایان امسال روزانه ۱۰ هزار متر مکعب آب با آماده شدن فاز اول آب‌شیرین‌کن تحویل دهند.

فقیه بیان کرد: از شروع سال آینده و دریافت روزانه ۱۰ هزار مترمکعب آب بخشی از مشکلات شهرستان جم در حوزه آب رفع می‌شود.

وی در خصوص تکمیل خط انتقال آب و تاسیسات جانبی آن تصریح کرد: پیمانکار این پروژه موسسه الهادی قرارگاه خاتم النبیاء(ص) است و اجرای عملیات خط انتقال برق آن بر عهده شرکت آذرغش بوشهر و احداث هفت پست برق نیز پیمانکار آن شرکت آفرینه طوس می باشد.

فقیه یادآور شد: اجرای خط انتقال آب روستای بحرباغ و علی آباد نیز در حال انجام مناقصه است و اجرای آب‌شیرین کن به ظرفیت ۲۸ هزار مترمکعب در روز توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و با سرمایه‌گذاری اولیه ۷۸۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

رئیس اداره آبفار شهرستان جم با اشاره به این که پروژه طرح تکمیل عملیات آب‌رسانی به شهرستان جم و شهرک‌های شرکت های وزارت نفت  با مساعدت مالی شرکت ملی نفت ایران  و مدیریت طرح های عمرانی مناطق نفت خیر تامین اعتبار شده تصریح کرد: کارفرما این پروژه شرکت آبفار استان بوشهر و پیمانکار آن قرارگاه سازندگی خاتم النبیاء(ص) گروه تخصصی کربلا موسسه الهادی است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما