کدخبر : 107843
پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه روستاها اختصاص داده شد

جنوب پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه کشاورزی ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد بین چهار تا ۶ درصدی برای توسعه روستاها در نظر گرفته شده است که اقتصاد روستاها را شکوفا کند.

علی لاریجانی

به گزارش جنوب پرس ، از آباده، علی لاریجانی عصر امروز در یادواره شهدای شهرستان آباده اظهار داشت: در بین هیاهو‌های دنیا هر کس جامعه ایده‌آل را از دید خود می‌سنجد‌، لیبرال‌ها آزادی بیان و آزادی اقتصاد، مارکسیست‌ها لذت بخشی دنیوی را ایده‌آل می‌دانند ولی فرهنگ دینی ما روابط افراد، شهروندان و خانواده را که بر‌اساس اسلام است یک جامعه مناسب می‌داند.

وی افزود: رسیدن اهداف متعالی در گرو اقتصاد سالم است و اقتصادی که مولد، پاینده  و اعتدالگرا باشد، نشان‌دهنده جامعه سالم است.

لاریجانی با بیان اینکه رکن دیگر جامعه ایده‌آل ما داشتن فکر جهادی و شهادت طلبی است، گفت: در جامعه ایده‌آل فکر مجاهدت و راه شهدا جاری است، امروز شهدای مدافع حرم نشان‌دهنده جامعه زنده و فکر جهادی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهدا به برگزاری این یادواره‌ها احتیاجی ندارند و ما باید با شرکت در این جلسات  راه درست را برای خود پیدا کنیم.

لاریجانی افزود: کسانی که امروز در جامعه ما کار تولیدی می‌کنند مثل مجاهدت در راه خداست و مسئولان کشور هم باید توجه ویژه‌ای به وضع اقتصاد داشته باشد، افزایش تولید و صادرات  ۲ رکن اصلی اقتصاد است که اگر محقق شود می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشورمان را حل کند.

وی گفت: در زمینه کشاورزی ۱۰ هزار میلیارد تومان  تسهیلات با کارمزد بین چهار تا ۶ درصدی برای توسعه روستاها در نظر گرفته شده ‌که اقتصاد روستاها را شکوفا کند. این وام به جوانانی که می‌خواهند در حوزه کشاروزی، کارخانه‌های صنایع تبدیلی، گلخانه‌ای یا صنایع بسته‌بندی را فعال کنند، تعلق می‌گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۱۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صنایع اختصاص داده شده است، زیرا معتقدیم در صنعت اشتغال‌زایی زیادی می‌شود.

وی در پاسخ به نماینده  شهرستان‌های آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی مبنی بر ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در آباده گفت: لایحه منطقه ویژه اقتصادی در مجلس مطرح شده که آن را پیگیری می‌کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای حمایت از کشاورزی، منابع قابل توجهی برای آبیاری تحت فشار در نظر گرفته‌ایم که ۸۵ درصد آن را دولت تامین و ۱۵ درصد سهم کشاورز است.

وی درباره بحران خشک سالی و منابعی که قرار است به شهرهای بحرانی اختصاص یابد گفت: درباره اختصاص منابع با وزیر کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه نوبخت صحبت می‌کنم.

به گزارش تسنیم در این  یادواره از کتاب «با کاروان آلاله‌ها» یادمان سرداران و ۴۲۰ شهید سرافراز شهرستان آباده رونمایی شد. همچنین در این سفر لاریجانی  فاز سوم کارخانه کاشی و سرامیک پاسارگاد سرام این شهرستان را که برای ساخت آن ۱۵۶ میلیارد تومان هزینه شده، افتتاح کرد.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما