کدخبر : 107842
پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

فعالیت ۱۵۰ پزشک و پیراپزشک در بیمارستان صحرایی مدافعان حرم فارس

جنوب پرس: قائم مقام وزیر بهداشت در استان فارس از فعالیت ۱۵۰ پزشک و پیراپزشک برای ارائه خدمت به مردم در کمنطقه کمتر برخوردار مزایجان بوانات با همکاری بسیج جامعه پزشکی خبرداد.

ایمانیه

به گزارش جنوب پرس ، از بوانات، محمدهادی ایمانیه که عصر امروز  از نحوه ارائه خدمت‌رسانی به مردم در بیمارستان صحرایی مدافعان حرم منطقه مزایحان بوانات بازدید کرده و خود نیز مشغول در قالب یک جهادگر بسیجی مشغول معاینه جمعی از بیماران  شد، اظهار داشت: این بیمارستان صحرایی از روز گذشته، ۱۲مهر فعالیت خود را آغاز کرده و تا پایان روز ۱۴ مهر ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ارائه خدمات توسط فعالان عرصه پزشکی در این بیمارستان صحرایی پرداخت و گفت: حدود ۱۵۰ نیروی پزشک، پیراپزشک و اجرایی، در این بیمارستان برای ارائه خدمت به مردم در قالب اردوی جهادی مشغول به خدمت هستند.

ایمانیه تصریح کرد: از این تعداد ۶۰پزشک فوق تخصص و متخصص، ۱۰ پزشک عمومی و بیش از ۷۰ پیراپزشک برای ارایه خدمت در زمینه‌هایی از جمله پرستاری، علوم آزمایشگاهی، تغذیه، روانشناسی، سونوگرافی، بینایی سنجی وموارد  در کنار تیم اجرایی بیمارستان، ارایه خدمت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تمامی مردم هر منطقه از استان، نیازمند خدمات تشخیصی سلامت هستند، راه اندازی این بیمارستان صحرایی را گامی به سوی دسترسی عادلانه به خدمات سلامت دانست و  افزود: همدلی بسیج جامعه پزشکی استان، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بهداری سپاه و فرمانداران شهرستان‌ها، سبب راه‌اندازی این چنین خدمات و تامین سلامت مردم شده که این بار به میزبانی مزایجان، در حال انجام است.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان فارس نیز از همکاری همکاری بسیج سازندگی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بخش‌های مختلف مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین اورژانس استان فارس، در کنار نماینده و فرماندار شهرستان بوانات و ادارات مختلف این شهرستان در برپایی این خدمت جهادی خبرداد.

بهارلویی افزود: علاوه برتدارک و برنامه‌ریزی برای برپایی این بیمارستان صحرایی از مدت‌ها پیش که به نام شهدای مدافع حرم نامگذاری شده است،  با همکاری پزشکان خانواده و به کمک اطلاعات ثبت شده در سامانه “سیب”، بیماران مراجعه کننده غربالگری شده‌اند تا کار ارایه خدمات، سرعت و صحت بیشتری یابد.

وی همچنین غربالگری پزشکان عمومی برای سرعت بخشیدن به روند ارایه خدمات را دیگر راهکار پیش‌بینی شده در این راستا معرفی کرد و گفت: با سطح‌بندی خدمات، امکان ارایه خدمات بهتر به مراجعان فراهم شده و در این بیمارستان، علاوه بر مردم مزایجان، پذیرای مردم مناطق اطراف نیز هستیم.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان فارس گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نه تنها در این زمینه با بسیج جامعه پزشکی استان فارس همکاری دارد، بلکه با پیشنهاد گسترش این خدمات در دیگر مناطق استان، انگیزه‌بخش بسیجیان جامعه پزشکی نیز بوده و امیدواریم روند برپایی چنین خدماتی در دیگر مناطق استان، تداوم بیش از پیش داشته باشد.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما