کدخبر : 107827
پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

۴۱ موسسه قرآنی در استان بوشهر فعالیت می‌کنند

جنوب پرس: معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هم اکنون 41 موسسه قرآنی در زمینه حفظ، قرائت، تفسیر، آموزش تجوید، پرورش قاری و حافظ قرآن در استان بوشهر و به شکل کاملا تخصصی فعالیت می‌کنند که از این حیث و با توجه به جمعیت استان از وضعیت خوبی برخوردار است.

به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، عبدالرضا عالی‌پور بعد از ظهر امروز در مجمع عمومی مشترک موسسات قرآنی در بوشهر اظهار داشت: یکی از رسالت‌های معاونت قرآنی فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمینه‌چینی و حمایت گسترده از موسسات قرآنی است تا بسترهای لازم برای قرآنی‌کردن فضای جامعه محقق شود.

وی افزود: برای تشویق و ترغیب جوانان و موسسات قرآنی و شناخت چهره‌های برتر، در طول سال مسابقات مختلف قرآنی در استان بوشهر انجام می‌شود که سبب شده اشتیاق خوبی را در رده‌های مختلف سنی در این موسسات ایجاد کند.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر در زمینه فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور از جایگاه ممتازی برخوردار است به گونه‌ای که رتبه سوم و چهارم کشوری را به شکل ثابت طی سال‌های گذسته تاکنون به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۱ موسسه قرآنی در زمینه حفظ، قرائت، تفسیر، آموزش تجوید، پرورش قاری و حافظ قرآن در استان بوشهر و به شکل کاملا تخصصی فعالیت می‌کنند که از این حیث و با توجه به جمعیت استان از وضعیت خوبی برخوردار است.

عالی‌پور ادامه داد: امروز با حضور مدیر آموزش سازمان دارالقرآن الکریم وزارت فرهنگ و ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامیموسسات قرانی استان بوشهر به عنوان بیست‌و هفتیمن استان کشور باهم ادغام شدند تا زمینه ایجاد یک اتحادیه قرآنی که پیش زمینه ایجاد یک اتحادیه قرآنی کشوری است را محقق کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما