کدخبر : 107820
پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت
امروز انجام شد؛

تجمع اعتراض‌آمیز طلاب مدارس علمیه خواهران بوشهر نسبت به اظهارات توهین‌آمیز عضو شورای شهر

جنوب پرس: امروز طلاب مدارس علمیه خواهران شهر بوشهر در تجمعی اعتراض‌آمیز نسبت به اظهارات سخیف و توهین‌آمیز عضو شورای شهربوشهر واکنش نشان دادند.
تجمع اعتراض‌آمیز طلاب مدارس علمیه خواهران بوشهر نسبت به اظهارات توهین‌آمیز عضو شورای شهر

به گزارش جنوب پرس ،  صبح امروز طلاب مدارس علمیه خواهران شهر بوشهر در تجمعی اعتراض‌آمیز نسبت به اظهارات سخیف و توهین‌آمیز عضو شورای شهر واکنش نشان دادند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در این تجمع که در مدرسه علمیه الزهرا(س) بوشهر برگزار شد، گفت: علم سیاه و پیراهن مشکی خاری است بر چشم کسانی که در ولایت و شهدا نمی‌توانند تحمل کنند.

وی افزود: امروز در دانشگاه لیدن هلند، برای حضرت علی‌اصغر کوچک‌ترین عضو سنی کربلا، کرسی علی‌اصغر شناسی برگزار می‌کنند و در چند کشور این مراسم را محکوم می‌کنند.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی تصریح کرد: این نشان می‌دهد امروز راه اباعبدالله الحسین(ع)، سیاه‌پوش شدن شهر، علم مشکی و اشک برای امام حسین(ع) و ائمه اطهار دارد پیش می‌رود.

وی تأکید کرد: اگر امروز می‌بینید در مقابل سیاه‌پوشی شهر موضع گرفته می‌شود نه مخالف پارچه مشکی هستند، بلکه این را نماد ولایت می‌دانند و از جهتی هم برای اینکه یک جریان سیاسی خاص از این حرف‌ها خوشش بیاید، خودشیرینی می‌کنند.

مدیرحوزه علمیه خواهران استان بوشهر ادامه داد: تعجب می‌کنیم در شهری که با این همه شهید و سابقه تاریخی، کسی به خودش این جرئت را می‌دهد و اظهارات توهین‌آمیز و سخیف را درباره سیاه‌پوشی شهر مطرح می‌کند.

وی عنوان کرد: اگر ما امروز محکم جلوی این افراد نیاستیم، شک نکنید فردا نوبت یادوآره‌های شهدا است، می‌گویند چرا این‌همه یادواره شهید برگزار می‌کنید؟

جمالی گفت: این افراد دقیقاً نمادهای ولایت را هدف نشانه گرفته‌اند و باید مجموعه‌های ارزشی جلوی این‌ها بایستند و به صورت شفاف موضع گرفته و محکوم کنند تا بستری برای سال‌های آینده فراهم نشود.

بنا بر این گزارش فارس، مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر اظهار داشت: خواهران طلبه، من و شما مدافعین ولایت هستیم، همیشه روحانیت پیشتاز بوده و مردم را نسبت به این توطئه‌ها آگاه می‌کرد، ما نسبت به حزب‌ها هیچ واکنشی نداریم و فقط خط ولایت را می‌گیریم، کسانی که این مسئله را سیاسی می‌کنند می‌خواهند ضربه کمتری ببینند.

وی تأکید کرد: احزاب سیاسی که این افراد به آن‌ها وابستگی دارند باید نسبت به این موضوع و به‌صورت رسمی اعلام برائت کرده و این اظهارت سخیف و توهین‌آمیز را محکوم  و خود شخص توهین‌کننده هم عذرخواهی کند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما