کدخبر : 107705
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

بیش از ۲۰۰ هزار نفر ساعت آموزش در بیش از ۹۰ حرفه مهارتی ارائه شد

جنوب پرس: مدیرکل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان خوزستان گفت: بیش از ۲۰۰ هزار نفر ساعت در بیش از ۹۰ حرفه مهارتی برای صنایع در ۶ ماهه نخست امسال آموزش داده شده است.

 

فنی و حرفه‌ای

به گزارش جنوب پرس ، عبدالنبی سواعدی در اهواز اظهار داشت: امسال با هدف توسعه و گسترش آموزش‌های فنی‌ و حرفه‌ای و تامین نیروی انسانی ماهر و مورد نیاز صنایع و بنگاه‌های اقتصادی  ۱۷۳ هزار و ۴۲۶ نفر ساعت در مراکز آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان اجرا شد.

وی از فعالیت آموزشی این بخش در بیش از ۹۰ حرفه مهارتی خبر داد و افزود: درباره دوره‌های مهارت آموزی مختلف برگزار شده می‌توان از دوره‌های اپراتور جرثقیل، اطفای حریق، پرورش دهنده زنبور عسل، تعمیر موتور، تکنیک‌های مدیریت و سرپرستی، روان شناسی صنعتی در تمامی سطوح مهارتی با رویکرد صنعتی، خدماتی و کشاورزی اشاره کرد.

مدیرکل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای خوزستان با اشاره به هدف از اجرای آموزش در صنایع، گفت: در زمینه آموزش در صنایع، بخشی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ویژه شاغلان بازار کار و در راستای صیانت از نیروی کار و ارتقای سطح مهارت آنان همگام با فناوری‌های روز در قالب آموزش جوار کارگاهی ضمن کار و بین کارگاهی ارائه می‌شود.

وی  تعامل و همکاری بیشتر صاحبان صنایع و بنگاه‌های اقتصادی جهت ارتقای سطح مهارت کارگران شاغل در واحدهای صنعتی را خواستار شد و تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان آمادگی‌های لازم برای ارائه انواع آموزش‌های مهارتی مرتبط با صنایع بر اساس استانداردهای بین المللی را دارد.

سواعدی عنوان کرد: شاغلان در صنایع پس از فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و قبولی در آزمون پایان دوره گواهینامه مهارتی مطابق با استاندارد جهانی دریافت می‌کنند.

 

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما