کدخبر : 107668
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

باید به دنبال افزایش رضایت‌مندی دانشجویان باشیم

جنوب پرس: قائم‌مقام رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه در حوزه فعالیت‌های دانشجویی باید به دنبال افزایش رضایت‌مندی دانشجویان باشیم، گفت: تابستان امسال صندوق رفاه 100 میلیارد تومان برای آماده‌سازی،‌ بهسازی و فراهم کردن فضاهای دانشجویی اختصاص داد.

 

به گزارش جنوب پرس ، منطقه خوزستان، عباس قنبری در جلسه تودیع و معارفه معاونت دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز که امروز (سه‌شنبه، ۱۱ مهرماه) در این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: دانشجو در مدت زمانی که در دانشگاه است، به‌جز چند ساعتی که در کلاس درس حضور دارد، مابقی زمان خود را در حوزه فرهنگی فعالیت می‌کند. اگر حوزه پژوهش را نیز به آن اضافه کنیم، می‌توان گفت در واقع حوزه فرهنگی، دانشجویی و پژوهشی محل زیست دانشجو هستند.

وی افزود: دانشجو در دانشگاه همراه با همسالان خود زندگی می‌کند. دانشگاه محیطی است که انسان‌ها علاوه بر ایران‌شناسی و فرهنگ‌شناسی، خود را نیز می‌شناسند و از محدودیت‌های خود مطلع می‌شود. در بازدید از خوابگاه دانشگاه شهید چمران، به یکی از والدین دانشجویان گفتم به دانشجویان خود اجازه بدهید خود را پیدا کنند. اجازه بدهید تا زندگی کردن را بیاموزند؛ چرا که این افراد در آینده قرار است در یک محیط عینی زندگی کنند.

قائم‌مقام رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: دانشگاه، آزمایشگاه انسان‌شناسی است. یک دانشگاه می‌تواند صرفاً برای دانش فعالیت نکند، بلکه مساله آن بینش‌مندی باشد. اگر مسوولان دانشگاه به این مساله توجه کنند، آن زمان دانشگاه موفق عمل می‌کند.

قنبری با اشاره به حساسیت فعالیت‌های دانشگاه بیان کرد: مساله زندگی دانشجویی، خوراک و مسایل صنفی دانشجویان ممکن است روزانه اتفاقات مختلفی را همراه داشته باشد. یک غذای بد می‌تواند در چند هزار نفر نارضایتی ایجاد کند. در حوزه فعالیت‌های دانشجویی باید به دنبال افزایش رضایت‌مندی دانشجویان باشیم. دانشجویان هر چه شاداب‌تر و بانشاط‌تر باشند، در آینده موفق‌تر خواهند بود.

وی افزود: صندوق رفاه دانشجویان ۲۱ نوع خدمات وام و تحصیلات دانشجویی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. همچنین نظارت بر سیستم ساماندهی و توجه به فعالیت‌های تغذیه و‌ زیستگاه‌های دانشجویی در حوزه فعالیت ما هستند. اگر ما اتاق سلامت تاسیس می‌کنیم، هدف‌مان با نشاط‌تر بودن دانشجویان است.

قائم‌مقام رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان‌کرد: خداوند می‌خواهد بندگانش در حرکت و تکاپو باشند، ما باید این مساله را به فرزندان خود انتقال دهیم. تابستان امسال صندوق رفاه ۱۰۰ میلیارد تومان برای آماده‌سازی،‌ بهسازی و فراهم کردن فضاهای دانشجویی اختصاص داد و تسهیلات زیادی برای دانشجویان در سطوح مختلف آموزشی در نظر گرفته شد.

قنبری افزود: تلاش ما این است که هیچ دانشجویی پشت درهای سرای دانشجویی و خوابگاه‌ها نباشد. هیچ دانشجویی برای تهیه خوراک و ادامه تحصیل با مشکل مواجه نشود و این وظیفه همه ما است. امیدوارم با تداوم حضور همکاران ما در دانشگاه شهید چمران در این حوزه، روز به روز شاهد فراهم شدن فرصت‌ها برای همه باشیم.

منبع:ایسنا

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما