کدخبر : 106462
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۰۸
فاقددیدگاه
پرینت
نماینده کهگیلویه در مجلس:

کاهش مهاجرت در کهگیلویه و بویراحمد تنها با شعار امکان پذیر نیست

نماینده شهرستان‌های ۴ گانه کهگیلویه و بویراحمد افزایش مهاجرت در شهرستان‌های مختلف این استان بویژه حوزه انتخابیه خود را نگران کننده دانست و گفت: کاهش مهاجرت در این استان تنها با شعار دادن و حرف زدن امکان پذیر نیست.

به گزارش جنوب پرس ، عادل هاشمی‌پور اظهار داشت: ارائه خدمات و تامین زیرساختا‌های لازم با هدف افزایش رفاه مردم و ایجاد اشتغال تنها را درمان حاشیه نشینی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرها است.

وی با تاکید بر اینکه تنها دغدغه‌ام تامین زیرساخت‌های توسعه در بخش‌های مختلف از جمله راه مواصلاتی، آب، برق، بهداشت و …حوزه انتخابیه‌ام است، عنوان کرد: برای رفع مشکلات کنونی در شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام هر هفته در مرکز کشور از طریق وزارتخانه‌ها و سازان‌های مختلف رایزنی لازم انجام می‌شود.

هاشمی‌پور ابراز کرد: وقتی مناطق روستایی همچون منطقه محروم توگبری شهرستان چرام از داشتن حداقل امکانات شامل منزل مناسب، آب شرب سالم، جاده و برق محروم باشند چه انتظار برای جلوگیری از مهاجرت چنین مناطقی می‌توانیم داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی خواستار برنامه ریزی مدون مدیران دستگاه‌های اجرایی برای ارائه خدمات مطلوب به مناطق روستایی و عشایری شد و افزود: البته در این زمینه باید قابلیت سنجی و کارشناسانه خدمات ارائه شود به‌گونه که این خدمات در آینده‌ای نچندان دور بدون استفاده نماند.

بنا بر این گزارش تسنیم، هاشمی‌پور ابراز کرد: پروژه تأمین آب شرب عشایر توگبری شهرستان چرام با هدف تامین آب ۱۵۰ خانوار عشایری با اعتبار مورد نیاز ۲۰ میلیارد ریال هم اکنون با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا بوده که تاکنون ۷۵۰ میلیون تومان برای این پروژه هزینه شده است.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده و رایزنی با پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) مقرر شد ۵۰ درصد هزینه بهسازی ۱۴۰ منزل عشایر توگبری شهرستان چرام توسط کمیته امداد و مابقی توسط خیرین تامین شود.

هاشمی‌پور تاکید کرد: انتظار داریم مسئولان و متولیان امر در زمینه توزیع عادلانه امکانات در مناطق شهری و روستایی با هدف کاهش مهاجرت روستائیان از هیچ کوششی دریغ نکنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما