کدخبر : 104456
دوشنبه 11 سپتامبر 2017 - 14:30
فاقددیدگاه
پرینت
رئیس پلیس فارس اعلام کرد؛

جزئیاتی از پرونده محمد جواد ظریف قلابی در شیراز/ وکیل وزیر خارجه شاکی شد

فرمانده انتظامی استان فارس جزئیاتی تازه از پرونده کلاهبرداری که خود را نماینده وزارت خارجه معرفی و اقدام به صدور روادیدهای جعلی کرده بود را مطرح کرد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از سایت پلیس فارس، سردار احمدعلی گودرزی گفت: پس از دریافت اخباري مبني بر ایجاد دفتر‌ مهاجرتی صوری در یکی از نقاط شهر شیراز و كلاهبرداري از اين طريق، موضوع به صورت ويژه در دستور كار مأموران پليس امنيت عمومي قرار گرفت وپس از تحقیقات گسترده و انجام اقدامات اطلاعاتي و پليسي، متهم به همراه همدستش در يك عمليات غافلگيرانه شناسايي و دستگیر شدند.

گودرزي افزود: متهم با تاسیس دفتر‌ مهاجرتی صوری در یکی از نقاط  مرفه شهر شیراز خود را نماينده وزارت امور خارجه معرفي کرده و بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از متقاضیان سفر به اروپا کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان فارس اعلام کرد که کلاهبردار این پرونده ۲۰ سال سن و تحصیلاتی در رشته کامپیوتر دارد و با همدستی خواهر ۲۲ ساله‌اش، با انگیزه کلاهبرداری از طریق اقدام های متقلبانه و جعل عناوین دولتی و امنیتی تحت عناوین مشابه، سابقه کیفری داشتند.

وی گفت: این فرد در مواردی نیز از عناوین مامور انتظامی، مامور دادستانی، حراست قوه قضاییه، مامور اماکن، مامور ‌وزارت اطلاعات، سخنگوی سازمان ملل متحد، نماینده سازمان عفو بین‌الملل و… معرفی و از این طریق سوء‌استفاده‌هایی کرده است.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه از متهمان چندین مهر جعلی وزارت امور خارجه، گواهینامه‌های جعلی دفاتر این وزارت خانه و مقاديري مبالغ دریافتی كشف شده است، گفت: وکیل دعاوی وزیر امورخارجه به عنوان شاکی پرونده پیگیر موضوع است.

گودرزی ادامه داد: متهم تا کنون ۱۶ فقره کلاهبرداری کرده و از نبوغ قابل توجهی در استفاده از رایانه و جعل مدارک برخوردار است و قبلا در کافی نت اشتغال داشته است.

بنا بر این گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی ضمن هشدار به برخی افراد که با سودای کسب ثروت و پول به کلاهبرداری و جعل اقدام کرده و ضمن کلاهبرداری از هموطنان با سوءاستفاده از عنوان‌های دولتی مردم را فریب می‌دهند، گفت: افراد متخلف باید یقین داشته باشند که در کمترین زمان ممکن دستگیر می‌شوند.

گودرزی تاکید کرد که هرگونه اطلاعات و جزئیات و نظرات پلیس استان فارس صرفا از مبادی رسمی و کانال رسمی اطلاع رسانی می‌شود و رسانه‌ها نیز در انتقال کامل اخبار با ذکر منبع اقدام کنند تا از انتشار شایعات جلوگیری شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما